SON DAKİKA
Tümü

Eğitim

Anasayfa / Eğitim / SORUŞTURMADA AĞIR SKANDAL!.. VEBAL BÜYÜK!..

SORUŞTURMADA AĞIR SKANDAL!.. VEBAL BÜYÜK!..

28 Şubat 2018 / Çarşamba 04:02
İnanılır gibi değil.

GÖZALTINDAYKEN YAŞAMINI YİTİRDİ, ÖLDÜKTEN 1.5 YIL SONRA GÖREVİNE İADE EDİLDİ”

Ümraniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Gökhan Açıkkollu (42), 15 Temmuz askeri darbe girişimi sonrası görevden uzaklaştırılan binlerce isimden biriydi. Bir ihbar üzerine ‘darbeci’ ve ‘terör örgütü üyesi’ olmak suçlamasıyla evini basan çok sayıda polis tarafından gözaltına alındı.

İNANILMAZ OLAYLAR

13 gün gözaltında kaldı. Gözaltında işkenceyle öldürüldü iddia edildi, hainler mezarlığına gömülmek istendi. Diyanet, cenaze namazını kıldırmadı. Açıkkollu’nun işkence sonucu öldürüldüğüne dair soruşturma süreci devam ederken skandal bir gelişme yaşandı.

HAYATTA OLMAYAN ÖĞRETMENE GÖREVE İADE KARARI

Açıkkollu’nun 1,5 yılın ardından suçsuz olduğuna karar verilerek görevine iade kararı aldı. 7 Şubat 2018 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı’nın E.2561776 sayılı öğretmenin Açıkkollu’nun göreve iade kararının, okul müdürü tarafından yine meslekten ihraç edilmiş olan Gökhan öğretmenin eşine tebliğ edildiği öğrenildi. Gökhan Açıkkollu’ya iadeyi itibar, hayatını kaybettikten 1,5 yıl sonra ‘pardon’ denilerek verilmiş oldu.

SORGUSU BİLE YOK

Ailesi, Açıkkollu’nun öldüğünü İstanbul Adli Tıp Kurumu’na çağrıldığında öğrendi. Açıkkollu’ya yapılan kötü muamele burada da devam etti. Cenazenin hainler mezarlığına gömülmesi şartıyla verilebileceği söylendi. Oysa Açıkkollu hakkında bir yargılama olmadığı gibi tek kelime sorgusu bile yapılmamıştı.

İMAM, CENAZE NAMAZINI KILDIRMADI

Ailesi cenazeyi kendi imkanlarıyla ilaçladı ve kendi araçlarıyla memleketleri Konya’ya götürmek zorunda kaldı. Burada da Diyanet İşleri Bakanlığı’nın ‘hainlerin namazı kılınmayacak’ şeklindeki talimatı nedeniyle cami imamı cenaze namazını kıldırmadı. Son görevi yapmak da yine aile yakınlarına düşmüştü.

Ölümünden 1.5 yıl sonra gelen göreve iade kararı

Kaynak: Cumhuriyet

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER