SON DAKİKA
Tümü

Dünya

Anasayfa / Dünya / Sosyal medyayı çarpan UYGULAMA TÜRKİYE’DE!

Sosyal medyayı çarpan UYGULAMA TÜRKİYE’DE!

7 Eylül 2018 / Cuma 21:16
Google...

Google’ın bir süredir dünya genelinde kullanılan ve yapay zeka teknolojisiyle kullanıcıların yüzlerinin hangi sanat eserine benzediğini gösteren Google Arts & Culture uygulaması Türkiye’ye de geldi!

ÜNLÜ SANAT ESERLERİNE ULAŞABİLİRSİNİZ

Google Arts&Culture’ın, hangi ünlü sanat eserine benzediğinizi gösteren Art Selfie özelliği Türkiye’de kullanıma açıldı. Arts&Culture sanat dünyasıyla ilgili en güncel gelişmelerden haberdar olabilmenizi, sanki bir müzede geziyormuşçasına dünyanın her köşesinde bulunan sanat eserlerini yüksek çözünürlükte inceleyebilmenizi ve ünlü sanat eserlerine dair detaylı bilgilere ulaşabilmenizi sağlayan bir mobil uygulama.

SİZE EN ÇOK BENZEYEN ÜNLÜYÜ BULABİLİRSİNİZ

Özelliği kullanabilmek için önce uygulamayı mobil cihazınıza indirmeli, daha sonra ise uygulamanın ara yüzünde yer alan “Art Selfie” butonuna tıklayarak ön kameranızla kendi fotoğrafınızı çekmelisiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra uygulama kısa bir tarama işlemi ile size en çok benzeyen sanat eserlerini sıralayacak ve benzerlik oranlarıyla birlikte eserlerin isimlerini ve hangi müzede yer aldıklarını da sizinle paylaşacak.

Bazı kullanıcılar uygulamanın bu özelliğini pek de etkileyici bulmasalar da, bazı internet kullanıcıları aldıkları sonuçlara çok şaşırarak sonuçlarını sosyal medya hesaplarında paylaşıyorlar.

Kaynak: Ajanslar

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER