SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / Sözcü’den YÜZYILIN HABERİ: YİNE KANDIRILDIK!..

Sözcü’den YÜZYILIN HABERİ: YİNE KANDIRILDIK!..

3 Aralık 2017 / Pazar 07:27
REZA ZARRAB'I İLK KEZ HAKİM ÖNÜNE SÖZCÜ ÇIKARMIŞTI

Reza Zarrab, Kanlıca sahilinde üç yalıdan oluşan Mehmet Arif Bey Yalıları'ndan ikisini 2011'de satın alarak, birini kendi, diğerini ise eşi Ebru Gündeş Zarrab üzerine kaydettirmişti. Basit onarım izniyle yalılarda mevzuata ve koruma ilkelerine aykırı biçimde tadilat yaptığını SÖZCÜ, 31 Mayıs 2015'te manşetten duyurdu. Yalıların dış cephesinin tahrip edilip, asansör ve kaçak kat eklendiğinin haberimizle ortaya çıkmasının ardından dava açıldı.

Zarrab, Gündeş ve restorasyondan sorumlu Hakkı Süha Gökdemir'in 6'şar aydan 3'er yıla kadar hapis istemiyle yargılaması sürüyor. Yargılama devam ettiği için yalılardaki kaçak bölümlere henüz müdahale edilmedi.
Zarrab, Kandilli'de satın aldığı tarihi köşk ve bahçesindeki kaçak yapılaşma nedeniyle de yargılanıyor.

SÖZCÜ'nün 2015 yılında gündeme getirdiği Kandilli'deki köşk arazisindeki kaçak yapılaşmayla ilgili 26 Nisan 2016'da kepçeyle inşaata giren belediye ekipleri, bahçede inşa edilen 3 bin metrekarelik kaçak yapının sadece birkaç metrekarelik duvarını yıkabildi. Çalışmalar iki gün sonra durduruldu ve Kandilli'deki köşke dokunan olmadı.

Kaynak: Sözcü

Yine kandırıldılar!
‘Esad kandırdı… Açılım sürecinde kandırıldık… FETÖ kandırdı…’ Bu sözleri iktidar yetkilileri söylemişti. 
Şimdi de dört yıl önce ‘hayırsever’ olan Zarrab tarafından kandırıldılar. 
Zarrab’ın kaçak yalısını manşetine taşıyan SÖZCÜ ise bir kez daha haklı çıktı.
ABD’de görülen davada tanık olarak ifade veren Reza Zarrab ve yakınlarının Türkiye’deki mal varlıklarına el konuldu, ‘casuslukla’ suçlandı.
Zarrab’ın üç gün süren itiraflarının ardından iktidar kanadından yapılan açıklamalara bakıldığında “Yine kandırıldılar” yorumu yapıldı. 
Neden mi? Çünkü, FETÖ’cülerin yürüttüğü 17-25 Aralık sürecinde gözaltına alınıp, tutuklanan Zarrab, iktidar ve medyası tarafından hep el üstünde tutulmuştu.

Peki Zarrab’la ilgili neler söylenmişti?

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER