SON DAKİKA
Tümü

Dünya

Anasayfa / Dünya / ‘Suriye Devlet Başkanı Esad’dan KRİTİK AÇIKLAMA’

‘Suriye Devlet Başkanı Esad’dan KRİTİK AÇIKLAMA’

7 Ekim 2018 / Pazar 20:58
İdlib...

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Batılı ülkelerin Idlib’de asker ve silahlardan arındırılmış bölgenin kurulması konusunda varılan anlaşmayla ilgili ‘histerisinin’, anlaşmanın kader belirleyici nitelikte olmasından kaynaklandığını açıkladı.

‘BATI’NIN PLANLARI BOZULACAK’

Suriye resmi haber ajansı SANA’nın haberine göre iktidardaki Baas partisinin oturumunda konuşan Esad, “İdlib için verilen mücadeleyle ilgili olarak son zamanlarda gözlemlenen Batılı ülkelerin histerisi, onun kendileri için kader belirleyici nitelikte olmasından kaynaklanıyor, zira Suriyelilerin mücadeleyi kazanması, onların Suriye’ye yönelik planların yıkılmasına yol açacak” ifadelerini kullandı.

‘İDLİB DEVLET KONTROLÜNE GİRECEK’

İdlib konusunda varılan anlaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Suriye lideri Esad, Şam’ın bu konudaki tutumun net olduğunu kaydetti. “Bu eyalet, teröristlerin kontrolünde olan diğer eyaletler gibi devletin kontrolü altına dönecek” diyen Esad, anlaşmayı kanların dökülmesi sayesinde önlenen geçici bir tedbir olarak niteledi.

Partinin savaşın sonuçlarını ortadan kaldırma konusuna yoğunlaşması gerektiğine dikkat çeken Esad, terörden zarar gören bölgelerin yeniden yapılandırılmasının önemine de vurgu yaptı.

Kaynak: Sputnik News

Etiketler: , , , , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER