Güvenlik
12 Aralık 2016 ( 1902 görüntülenme )

SURİYE'DE ÖNEMLİ GELİŞME!

Suriye ordusu, kentin doğusundaki militanları da püskürtmesinin ardından Halep’te resmi olarak zafer ilan etti.


Şeyh Said Mahallesi’nin geri alınmasının ardından Suriye ordusu ve yerel güçler, belirgin bir ilerleme kaydederken militanların kentin küçük bir bölgesine sıkıştırıldığı kaydedildi. 

Suriye ordusunun kuşatmasındaki militanlar, durumlarının ‘inanılmaz derecede zor’ olduğunu söyledi. Kentteki birçok ‘muhalif’ de sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamalarda Suriye ordusunun ilerleyişine devam ettiğini belirterek ‘veda’ mesajları paylaştı. 

‘TESLİM OLACAKLAR YA DA ÖLECEKLER’
Ordunun militanlardan geri aldığı Şeyh Said Mahallesi’nde gazetecilere konuşan güvenlik komitesinin direktörü Zayid el Salih, geride kalan isyancıların ‘teslim olmak ya da ölmek’ten başka şanslarının bulunmadığını söyledi. 

ESAD’DAN ORDUYA TEBRİK

Suriye resmi televizyonu SANA’nın haberine göre, Devlet Başkanı Beşar Esad da Halep zaferinin ardından Suriye ordusunu başarılarından dolayı tebrik etti.
 
KENTTE KUTLAMALAR BAŞLADI

Öte yandan zaferin yerel televizyon kanallarında ilan edilmesinin ardından Halepliler sokakları doldurdu. Kutlamalara başlayan Halepliler, Suriye Devlet Başkanı Esad ve ordu lehinde sloganlar atarken, kentin birçok yerinde de havaya ateş edildi.


Kaynak: Sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ