SON DAKİKA
Tümü

Dünya

Anasayfa / Dünya / SUUDİ ARABİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN JET YANIT!..

SUUDİ ARABİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN JET YANIT!..

7 Mart 2018 / Çarşamba 21:01
Türkiye...

“SUUDİ ARABİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDE O HABERE YALANLAMA”

Mısır gazetesi El Şoruk’a göre, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, Türkiye’yi İran ve sertlik yanlısı İslamcı gruplarla birlikte “şeytan üçgeni” olarak tanımladı. Ancak daha sonra Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçiliği bu haberi yalanladı.

GAZETE: “TÜRKİYE ŞEYTAN ÜÇGENİNDE”

Gazete haberinde, Suudi prensin Türkiye’yi, Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşüyle yaklaşık bir asır önce kaldırılan halifeliği yeniden kurmaya çalışmakla suçladığını iddia etti. Habere göre, Prens Muhammed bin Salman “günümüzdeki şeytan üçgeni İran, Türkiye ve aşırılık yanlısı dini grupları kapsıyor” dedi.

SUUD BÜYÜKELÇİLİĞİ: “HABER YANLIŞ”

Ancak bu haberin ardından Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçiliği yazılı açıklama yayımlayarak, Prens Salman’ın “şeytan üçgenine” Türkiye’yi dahil ettiği iddiasını yalanladı.

Açıklamada, Salman’ın “Kahire’deki bazı medya kanallarıyla mülakatında bölgede ‘şeytani güçler’ olduğundan bahsettiği yönünde haberler bulunduğuna” işaret edilerek, “Bu medya kaynaklarının bazıları, ekselanslarının bunun (şeytani gücün) ‘Türkiye’ olduğu yönünde yanlış haber yayımladı” ifadesi kullanıldı.

SUUD BÜYÜKELÇİLİĞİ: “PRENS ÖYLE DEMEK İSTEMEDİ”

Suudi elçiliğinin açıklamasında, Veliaht Prens Salman’ın, “sözde Müslüman Kardeşler ve radikal grupları kastettiğini açıklığa kavuşturmak isteriz” denildi.

Kaynak: VOA Türkçe

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER