SON DAKİKA
Tümü

Dünya

Anasayfa / Dünya / SUUDİ PRENS KOPTU… HEDEF TÜRKİYE!..

SUUDİ PRENS KOPTU… HEDEF TÜRKİYE!..

7 Mart 2018 / Çarşamba 15:33
32 parelik...

PRENS SELMAN: “TÜRKİYE ŞER ÜÇGENİNDE”

Bir yandan Suudi Arabistan’da reformlar yaparken diğer yandan Ortadoğu’yu fena halde karıştıran Veliaht Prens Muhammed bin Selman (MbS), Mısır, Birleşik Krallık ve ABD’yi kapsayan bir tura çıktı.

“TÜRKİYE-İRAN VE TERÖRİSTLER”

Bugün Londra’yı ziyaret eden ve başbakandan kraliçeye dek en üst düzeyde ağırlanan Suudi Veliaht Prensi, önceki durağı Mısır’da Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi’yle yoğun temaslar yürütürken medyaya demeçlerinde Türkiye’yi de hedef tahtasına koydu. El Şoruk gazetesine, CBC kanalına demeçler veren ve gazetecilerle sohbet eden MbS, ‘İran, Türkiye ve terörist grupların çağımızın şer üçgeni olduğunu’ söyledi.

Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın Mısırlı gazetecilere ”İran, Türkiye ve terörist gruplar çağımızın şer üçgeni. Erdoğan’ın yönettiği Osmanlılar, Müslüman Kardeşleri de kullanarak halifeliği yeniden tesis etmek istiyor” dediği iddia edildi.

HABERİ ELHADİDİ AKTARDI

Mısırlı gazeteci Lamis Elhadidi’ye göre Türkiye’den ”Erdoğan’ın yönettiği Osmanlılar, Müslüman Kardeşleri de kullanarak halifeliği yeniden getirmek istiyor” diye söz eden Suudi Veliahtı, İran’ı da ‘mezhepçilik yapmak ve ideolojik devrimini yaymaya çalışmakla’ suçladı.

SUUDİ BÜYÜKELÇİLİĞİ: “ÖYLE DEMEK İSTEMEDİ”

Daily Sabah’ın haberine göre bu sözlere sosyal medyada Türkiye’den kullanıcıların büyük tepki göstermesi üzerine Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçiliği Elhadidi’yi yalanlamaya yönelik bir açıklama yayımladı. Suudi Büyükelçiliği’nin açıklamasında ”Veliaht Prens, şer güçlerden söz ederken Müslüman Kardeşler ve radikal grupları kast etmiştir” denildi.

Kaynak: Sputnik News

Etiketler: , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER