SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / TACİZCİ HOCAYA MİLLİ EĞİTİM’DEN NOKTA!..

TACİZCİ HOCAYA MİLLİ EĞİTİM’DEN NOKTA!..

27 Aralık 2017 / Çarşamba 06:55

Konya’daki felsefe öğretmeni görevden alındı!

Eşofman giyen kız öğrencilerin zina yaptığını söyleyen felsefe öğretmeni Ercan Harmancı görevden alındı. Harmancı’nın cennete gitmenin kitabını yazdığı ve özgeçmişinde de ilginç ifadeler kullandığı ortaya çıktı.

Harmancı’nın kendisi için “Sınava çalışmadan, soru yanıtlamadan sınav kazandım. Rüyamda gördüğüm bilgi aktivasyon yoluyla öğrenme modelini oluşturdum. Dünyadaki ilk bilgi aktivasyon uzmanı benim” gibi enteresan ifadeler kullandığı gözlendi.

Eğitim-Sen Şube Başkanı ise görevden alınan öğretmen için “Aklı dengesi yerinde değil. Nasıl bu zamana kadar görev yapmış anlamak mümkün değil” dedi.

CENNETE GİTMENİN KİTABINI YAZMIŞ!

Harmancı’nın, Ensar Vakfı Yayınlarından çıkan “Daniş Bir Cennet Delisi” isimli kitabı ve kitap için yazdığı özgeçmiş yazısı dikkat çekti. Bir adam, bir kadın, dört çocuk ve bir kedinin cennete olan yolculuğunu konu alan ve “İmanın nişanesi gibi altı kişiydiler. Kediyle beraber yedi. Gençler için twitter kıvamında bir irşad kitabı. Yeni nesil bir hidayet romanı.” şeklinde tanıtımı yapılan kitap kadar, Harmancı’nın kendi ağzından yazdığı özgeçmişi de dikkat çekti.

Eğitim-Sen Konya Şube Başkanı Cebrail Bektaş, Harmancı’nın akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespit edilmesini istedi.

Konuyla ilgili Sözcü’ye konuşan Eğitim-Sen Konya Şube Başkanı Cebrail Bektaş;

“ÖĞRENCİLERİ TACİZ EDİYOR”

“Söz konusu şahsın sosyal medya paylaşımlarındaki taciz mesajları bilgisini alır almaz, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmeler yaptık. Takibimiz sonucu hakkında soruşturma başlatıldı ve açığa alındı. Beden Eğitimi dersinin “ümmetin kızlarını soyma dersi” olduğunu savunan, “bir genç kızın vücut hatlarını gördükten sonra şeytan size üflemiyorsa ya erkekliğinizi ya imanınızı kaybetmişsiniz demektir” diyen bu öğretmen bu cümleleriyle taciz gerçekleştirmiştir” dedi.

“AKLI DENGESİ YERİNDE Mİ BAKILSIN”

Harmancı’nın Ensar yayınlarından çıkan “Danis Bir Cennet Delisi” isimli kitabına ve ilginç özgeçmiş anlatımına da değinen Bektaş “Özgeçmişini okuyanlarda, akli dengesinin yerinde olmadığı izlenimini uyandırıyor. Bu yönüyle de Milli Eğitim Müdürlüğü gerekeni yapmalı. Zaten nasıl bu zamana kadar görev yapmış anlamak mümkün değil. Çocuklarımızı bunun gibi adama nasıl emanet edebiliriz” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER