SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Tam da Ziyaret Öncesi: ‘BU NEYİN MESAJI’

Tam da Ziyaret Öncesi: ‘BU NEYİN MESAJI’

12 Kasım 2019 / Salı 08:01
Erdoğan, ABD, Trump, Suriye, pkkpyd

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump, 13 Kasım’da Washington’da bir araya gelecek. Tam da ziyaret öncesi, büyük oranda terör örgütü PKK uzantısı YPG mensuplarından oluşan Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) üst düzey yetkilisi dün IŞİD’le Mücadele Uluslararası Koalisyonu’nun sözcüsü Albay Cyles Caggins ile bir araya geldi.

HASEKE’DE BULUŞMA

Terör örgütü adına açıklamalar yapan Bali, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, Albay Caggins ile ülkenin kuzeyindeki Haseke’de buluştuğunu ifade etti. Uluslararası Koalisyon güçleri Sözcüsü Albay Myles Caggins de SDG yetkilileriyle bir araya gelerek, IŞİD’e karşı mücadelede işbirliğinin artırılması konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını belirtti.

‘BİRLİKTE OLMAK GURUR VERİCİ’


Albay Caggins, Twitter hesabından Kürtçe yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “IŞİD’in uyuyan hücrelerini ortadan kaldırmaya yönelik attığımız ortak adımları Mustafa Bali ve SDG sözcüsü ile konuşmak gurur vericiydi.”

ABD’li subayın SDG’li üst düzey bir teröristle teması kritik bir tarihe denk geldi.Zira; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump, 13 Kasım’da Washington’da bir araya gelecek.

Kaynak: Sözcü

Etiketler: , , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER