SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Tartışma büyüyor… MHP’DEN SON HAMLE!..

Tartışma büyüyor… MHP’DEN SON HAMLE!..

23 Temmuz 2018 / Pazartesi 15:18
Bedelli...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, bedelli askerlik, sağlık çalışanlarına yıpranma payı, tabip ve diş hekimi emeklilerine ek ödeme gibi düzenlemeleri içeren “torba teklif”i görüşmek üzere toplandı.

AKP Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplanan komisyonda, teklif sahibi olarak AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş hazır bulundu. Meclis’te görüşülen bedelli askerlik düzenlemesinde 21 güne MHP’den itiraz geldi.

‘BEDELLİ OLACAKSA EĞİTİME NE İHTİYAÇ VAR’

Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Bahçeli’nin 28 gün eleştirisini hatırlatarak, “Ak Parti Grup Başkanvekili 21 güne inecek dedi. Bedelli olacaksa eğitime ne gerek var. Dövizle yararlanacaklar uzaktan eğitim alacak, kışlaya girmeyecek. Burada çelişki var. Madem bedelli yapılacak, kafa karıştırmaya gerek yok. Bedelli ise bedelini versin, yapsın” dedi.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

’28 GÜNE NE GEREK VAR’

“ Bedelli askerliğin çıkmasını olumlu görüyor, gereğinin yapılmasını arzu ediyorum. Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? Bedelliden istifade edecek kardeşlerimiz 28 günde deyim yerindeyse “yaylalar yaylalar” türküsünü bile öğrenemeyeceklerdir. Bedelli olacaksa, 28 güne ne gerek vardır? Bu kadar zahmete lüzum olacak mıdır?”

‘VERSİN BEDELİ ALSIN TESKEREYİ’

– Askerliğin teorik eğitimi doğru bir değerlendirme değildir. Asker silahla, ağıt siyahla anılır. Madem bedelli askerlikle ilgili düzenleme yapılacak, o zaman bunca kafa karışıklığı ve karmaşaya niye ihtiyaç duyulur? Adı üstünde bedelse verilir, sonuçta ilgililer terhis edilir.”

Kaynak: Ajanslar

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER