0 izlenme 19 Eylül 2021
"UÇAKTA İBO ŞOV”

Görüntülerde İbrahim Tatlıses'in uçak yolcu kabininde Afrin şovu yaptığı görülüyor. Ancak uçağın cumhurbaşkanlı resmi VİP Uçağı mı yoksa yolcu uçağı mı olduğu anlaşılamıyor.

KONU ŞÖYLE:


Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek ve askerlerle buluşmak için Hatay'a gelen çok sayıda sanatçı ve sporcu Oğulpınar Hudut Karakolu'nda Mehmetçiğe moral ziyaretinde bulundu.

“MEGRİ MEGRİ’DEN YAYLALAR YAYLALARA”


2013 yılında, Diyarbakır'da Şivan Perver ile birlikte 'açılım türküsü' olarak siyasi tarihe kazınan Kürtçe 'Megri Megri' türküsünü seslendiren ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses bu kez, askeri eğitim türküsü 'Yaylalar yaylalar'ı okudu.

“AFRİN HOŞ DEĞİLSE MÜNBİÇ’E”


Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Mehmetçikle birlikte türkü söyledi. Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses askerlikle özdeşleşen Yaylalar türküsünü Afrin ve Münbiçi de katarak söyledi. Tatlıses, Yaylalar türküsünü şöyle seslendirdi :

“Baktı Urfa hoş değil, Afrin’i dolaşta gel.
Baktı Afrin hoş değil, Münbiç’i dolaşta gel,
Yaylalar yaylalar…”

Türküye karakoldaki askerler de eşlik ederken, İbrahim Tatlısesin yanındaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar bu sözlere tebessüm ile karşılık verdi.

AKILLARA ‘MEGRİ MEGRİ’ GELDİ


Tatlıses’in bu moral türküsü akıllara açılım sürecindeki Barzani karşısında söylenen ‘Megri megri’ türküsünü getirdi.

6 Kasım 2013'te; dönemin Kuzey Irak lideri Mesut Barzani, Diyarbakır’raki açılış törenine davet edilmiş ve Başbakan Erdoğan ile birlikte protokoldeki yerini almıştı. Kürsüde ise İbrahim Tatlıses, Şivan Perver ile birlikte sahne almış, ‘PKK ağıdı’ olarak bilinen Kürtçe ‘Megri megri’ türküsünü seslendirmişti.

Kaynak: Sözcü/ Milliyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ