SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / TBMM olağanüstü toplandı

TBMM olağanüstü toplandı

8 Aralık 2016 / Perşembe 08:49

TBMM bugün terör gündemiyle CHP’nin olağanüstü toplantı çağrısı üzerine CHP’li Meclis Başkanvekili Şafak Pavey’in başkanlığında toplandı. Hükümet adına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşuyor.

 

TBMM Genel Kurulu, CHP’nin verdiği terörle ilgili araştırma önergesini görüşmek üzere ve TBMMBaşkanvekili Şafak Pavey başkanlığında olağanüstü toplandı. CHP’nin talebi üzerine gerçekleştirilen toplantıda, CHP’nin “Toplumsal barışı tehdit eden artan terör olaylarının nedenlerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla, Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi” görüşülecek.


Bu arada, ilk kez Genel Kurul’u yöneten Şafak Pavey, CHP’li milletvekilleri tarafından oturumun başında alkışlandı.

Hükümet adına Bülent Arınç, AK Parti adına Mahir Ünal, CHP adına Levent Gök, MHP adına Ümit Özdağ, HDP adına Osman Baydemir konuşma yapacak.

“Ortak hafızamızı takip etsek düzlüğe çıkabileceğimize inanıyorum”

CHP’nin olağanüstü toplantı çağrısı üzerine CHP’li Meclis Başkanvekili Şafak Pavey başkanlığında Meclis toplandı. Pavey Meclis’in oturumu açış konuşmasından şunları söyledi:

Burada yaratacağımız her asabiyet sokağa şiddet teşviki olarak dönebiliyor. Bu vatan hırslarımızdan çok daha değerli. Bizler varlıklarımızla bir şey katmak için Meclis’teyiz. Siyaset şiddet bizi her zamankinden çok daha acil göreve çağırıyor. Ortak hafızamızı takip etsek düzlüğe çıkabileceğimize inanıyorum. Değerli milletvekillerini saygıyla selamlıyor gündeme geçiyorum.

“Görüşme zaruret olmuştu”


Hükümet adına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşuyor. Arınç’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Sayın Başkan, değerli milletvekili arkadaşlarım, hepinizi saygıyla selamlıyorum. CHP grubu adına olağanüstü toplantı ve Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasıyla ilgili teklifi görüşmek züere toplanmış bulunuyoruz. görüşmelerimizin verimli olmasını diliyorum.

Öncelikle CHP Grubuna verdikleri olağanüstü toplanma tekliflerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum.

Son günlerde kalplerimizi kanatan acı olayların. Soruşturmaların devam ettiği bir zamanda ve hükümetin terörle mücadele yaptığı süreçte konuyla ilgili görüşme zaruret olmuştu. Bunu CHP yerine getirdi. Komisyon kurulabilir korumayabilir bunlar sizlerin değerli oylarınızla belli olacaktır.

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER