SON DAKİKA
Tümü

Dünya

Anasayfa / Dünya / Tehdit ağır!.. ‘KARŞILIKLI REST’

Tehdit ağır!.. ‘KARŞILIKLI REST’

27 Eylül 2018 / Perşembe 21:39
İsrail...

BM Genel Kurulu konuşmasını bu yıl da İran karşıtı kampanyaya çeviren İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, ”Şimdi söyleyeceklerim daha önce kamuoyuyla paylaşılmadı. İran’ın Tahran’da bir başka gizli tesisi daha olduğunu ilk kez açıklıyorum” dedi.

İSRAİL: ‘NEREDE OLURSA OLSUN EYLEME GEÇECEĞİZ’

İsrail Başbakanı ”İran’a karşı Suriye, Irak, her nerede gerekiyorsa eyleme geçeceğiz’ dedi. Netanyahu elinde fotoğraflarla Tahran’da gizli nükleer tesis iddiasında bulundu.

İRAN: ‘İSRAİL SALDIRIRSA PİŞMAN OLUR’

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, İsrail’in Suriye’deki saldırılarına devam etmesi halinde pişman olacağı tepkilerle karşılaşacağını söyledi.

Şemhani başkent Tahran’da Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Nikolay Patruşev ile bir araya geldi. İkili ABD’nin bölgeye yönelik izlediği tek taraflı yaklaşımlarına tepki gösterdi. Rus mevkidaşı ile görüşmesinde İsrail’i Suriye’de terörü desteklemekle suçlayan Şemhani, “Siyonist rejim, Suriye’deki istikrarsızlığı sürdürmek istiyor ancak Suriye’deki saldırılarına devam etmesi halinde pişman olacağı tepkilerle karşılaşacak” dedi.

TEHDİT OLUŞTURUYOR

İran’ın yarı resmi ajansı Tesnim’in haberine göre, Şemhani, ABD yönetimi tarafından izlenen tek taraflı yaklaşımlar ve buna bağlı olarak uluslararası örgütlerin zayıflatılmasının küresel güvenlik ve dünya ekonomilerine karşı tehdit oluşturduğuna dikkati çekti. Öte yandan Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Patruşev ABD’nin bölgedeki hedeflerine ulaşmak için terörü bir araç olarak kullandığını ve buna karşı bölgesel iş birliğinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

ABD İSTİKRARSIZLIĞI ARTIRIYOR

ABD’nin tek taraflı ve tehlikeli yaklaşımlarına ciddi karşılık verilmesi gerektiğini belirten Patruşev Türkiye, Rusya ve İran’ın Suriye’deki krizi sona erdirmek için sürdürdüğü iş birliğine karşın ABD’nin bu ülkedeki istikrarsızlığı artırıcı girişimlerde bulunduğunu ifade etti.

Kaynak: Sputnik/ Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER