SON DAKİKA
Tümü

Dünya

Anasayfa / Dünya / TEHLİKELİ GERGİNLİK… SAVAŞ GEMİSİ YOLDA!..

TEHLİKELİ GERGİNLİK… SAVAŞ GEMİSİ YOLDA!..

9 Nisan 2018 / Pazartesi 23:00
ABD...

ABD’ye ait Donald Cook isimli destroyerin Kıbrıs’ın Larnaka limanından ayrılarak Suriye karasularına yaklaştığı bildirildi.

ABD destroyeri Donald Cook, Kıbrıs’ın Larnaka limanından ayrılarak Suriye karasularına yaklaşıyor. “Arleigh Burke” sınıfı Donald Cook (DDG-75) adlı füze destroyeri, Tartus’un 100 kilometre açığına kadar geldi.

Gemide 60 adet Tomahawk füzesi var. Rus uçaklarının gemiyi 4 defa alçak uçuş ile taciz ettiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

GÜN BOYUNCA NELER YAŞANDI?

Beyaz Saray’daki kabine toplantısının açılışında gazetecilere yaptığı değerlendirmede Trump, Suriye hükümetinin kimyasal saldırı düzenlediğinin iddia edildiği Duma’da yaşananları “masumlara yönelik hain saldırı” olarak nitelendirdi ve kınadı.

Trump, “Bu insaniyetle ilgili bir mesele ve yaşanmasına asla izin verilemez” dedi.

ABD Başkanı, “önümüzdeki 24-48 saat içerisinde” bununla ilgili önemli kararların alınacağını belirtti.

ABD: ”RUSYA SÖZÜNDE DURMADI”

Beyaz Saray ise Rusya’yı suçlayarak “Moskova, Suriye’nin kimyasal silah programını sona erdirme sözünde durmadı” açıklamasını yaptı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada Duma’daki kimyasal saldırı iddiasının aydınlatılması için saldırı noktasının incelemeye açılması çağrısı da yapıldı.

SANDERS: “RUSYA İHANET ETTİ”

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Suriye’deki Duma kentinde kimyasal silah kullanıldığı iddialarına ilişkin, “Rusya kimyasal silahlardaki sorumluluğuna ihanet etti” açıklamasında bulundu.

Kaynak: İHA

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER