SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / tepki Büyük: ‘YİNE Mİ TEZGAH’

tepki Büyük: ‘YİNE Mİ TEZGAH’

25 Mayıs 2019 / Cumartesi 16:15
İstanbul sandık kurulları...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul seçimlerinin iptal gerekçesini içeren Yüksek Seçim Kurulu kararında, AKP’nin hazırladığı ‘seçim neden iptal oldu’ başlıklı 7 Mayıs tarihli broşürde yazılanların yer aldığını açıkladı.Fait Öztrak, düzenlediği basın toplantısında özetle şöyle konuştu:

‘MEMUR OLMAYAN ÜYELER ŞİMDİ YİNE SANDIK GÖREVLİSİ YAPILDI’

“Açıkçası, memur olmayan üyeler nedeniyle itiraz edip seçimi iptal ettiren AKP’nin adayının söylediği bu laflar ilginç. Biz tabi ki itiraz edeceğiz. Bundan sonra yeni bir YSK darbesi ile milli iradenin çalınmasının önlenmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu itirazları da yapacağız. Ama Binali Bey’in söylemiş olduğu bu laf gerçekten ilginç. Yani demek ki onlar itiraz etmeyecekler, eğer seçimi kaybederlerse bir daha masada aynı iddiaları dile getirerek seçimi kapabilmek için bunu kullanacaklar.

‘SEÇİMİ KAYBEDERLERLSE YİNE Mİ İTİRAZ EDECEKLER’

“ Bu bir başka şeyi daha çağrıştırıyor. Sandık başında memur olmayan başkanları nereden tespit ettiler. Bir anda bunlar nasıl ortaya çıktı. Acaba bunlar bir önceki seçimi kapabilmek için konulmuş olan mayınlar mıydı? Seçimi kaybedince de bu mayınlar ortaya mı çıkarıldı diye insan düşünmeden edemiyor”

‘BUNUN ADI SANDIK DARBESİDİR’

“Kararda memur olmayan sandık kurulu başkanlarının seçimin neticesine nasıl tesir ettiklerine dair tek bir somut bulgu yok. Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir seçim, sandık kurullarının oluşumunda hata var denilerek iptal edilmiş oldu. Bunun adı sandık darbesidir. değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER