SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Tepki Var: ‘Sandığa Gitmeyen Seçmenin Kim Olduğunu Nereden Biliyor’

Tepki Var: ‘Sandığa Gitmeyen Seçmenin Kim Olduğunu Nereden Biliyor’

17 Mayıs 2019 / Cuma 17:07
Öztrak, AKP'nin sandığa gitmeyen seçmeni birebir ikna etmeye çalışacağı yönündeki haberleri gündeme getirerek...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, basın açıklamasında bulundu. Öztrak, AKP’nin sandığa gitmeyen seçmeni birebir ikna etmeye çalışacağı yönündeki haberleri gündeme getirerek “Sandığa gitmeyen seçmeni nereden biliyorlar” sorusunu yöneltti. Öztrak’ın açıklamasından satır başları:

‘BU VERİLERİ AKP’YE KİM VERDİ’

“6698 sayılı yasa devlet kendisine emanet edilen verileri kimseye veremez diyor. AK Parti ile devlet arasında artık hiçbir sınır kalmamıştır. Bu verilere nasıl ulaşılmıştır. Bu veriler Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na emanet edilmiş verilerdir. Vatandaşların rızası olmadan bu verilere ulaşmak mümkün değildir. Bu verileri Adalet ve Kalkınma Partisi’ne kim vermiştir? Bu soruyu Adalet Bakanı da Sağlık Bakanı da derhal cevaplamak zorundadır.”

‘SEÇMEN BİLGİLERİ AKP’YE NEREDEN ULAŞIYOR’

“Kişisel verilerin korunması kurulu üyesi bir hafta önce kısıtlı yurttaşlarımıza ve cezaevlerindeki seçmen bilgilerine AK Parti’nin nasıl ulaştığına dair şikayeti vermişti. Üzerinden bir hafta geçmesine rağmen bu konu kurulun gündeme alınmadı. Oysa İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı İmamoğlu belediye verilerini korumak amacıyla kopyalamak istediğinde durumu tespit etmek amacıyla kopyalamak istediğinde bu kurul apar topar gündeme almıştı. Kurul dilekçeyi işleme koymayınca Adalet ve Sağlık Bakanlığı hakkında yeni bir şikayet dilekçesinde başvurduk.”

‘AKP SANDIĞA GİTMEYEN SEÇMENİN KİM OLDUĞUNU NEREDEN BİLİYOR’

“Adalet ve Kalkınma Partisinin bir yetkilisi demiş ki sandığa gitmeyen seçmeni birebir iknaya çalışacağız. Sandığa gitmeyen seçmeni nereden biliyorlar? YSK bu bilgiyi kimseyle paylaşmıyor, biz istiyoruz alamıyoruz. Bu bilgiler YSK’nın koruması altındadır. Eğer birebir oy vermeye gitmeyenler üzerinde çalışacağız diyorsa bu şi demektir o zaman AK Partinin elinde bu belgeler vardır. O zaman bu belgeleri Yüksek Seçim Kurulu’ndan biz de istiyoruz. “ diyerek AKP’nin açıklamalarına tepki gösterdi.

Kaynak Yeniçağ

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER