0 izlenme 19 Eylül 2021
“HUDUT KARAKOLUNDAKİ ŞOVA TEPKİLER BÜYÜYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sanatçı ve sporcularla birlikte Hatay Oğulpınar Sınır Karakolu'na bulunduğu destek ziyareti de gündem maddelerinden biri oldu. Sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulan ziyaret hakkında Sanatçı Yavuz Bingöl, Tarafsız Bölge'ye telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu.

BİNGÖL: "ASKERE MORAL HALKA MORAL"

Sanatçı Yavuz Bingöl, ziyaretin ardından gösterilen tepkilere sitem etti. Hem kendisinin hem de diğer sanatçı arkadaşlarının kişisel olarak ziyaretlerde bulunduklarını belirterek haksızlığa uğradıklarını söyleyen Bingöl, "Cumhurbaşkanımıza doğum gününde bir sürpriz yapmıştık. O esnada askerlerimize ziyarette bulunanlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti ve 'Bir dahaki sefere birlikte gidelim' dedi. Biz de 'Hayhay, gidelim' dedik. Dünkü organizasyon öyle gerçekleşti" dedi.

NE OLMUŞTU?

"KARAKOLDA İBO ŞOV”
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek ve askerlerle buluşmak için Hatay'a gelen çok sayıda sanatçı ve sporcu Oğulpınar Hudut Karakolu'nda Mehmetçiğe moral ziyaretinde bulundu.

“MEGRİ MEGRİ’DEN YAYLALAR YAYLALARA”
2013 yılında, Diyarbakır'da Şivan Perver ile birlikte 'açılım türküsü' olarak siyasi tarihe kazınan Kürtçe 'Megri Megri' türküsünü seslendiren ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses bu kez, askeri eğitim türküsü 'Yaylalar yaylalar'ı okudu.

Aralarında İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Ajda Pekkan’ın da olduğu sanatçılar dün Hatay’a gitti. Sanatçılar burada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşup Oğulpınar Karakolu’nda askerlerle yemek yedi.

“AFRİN HOŞ DEĞİLSE MÜNBİÇ’E”
Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Mehmetçikle birlikte türkü söyledi. Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses askerlikle özdeşleşen Yaylalar türküsünü Afrin ve Münbiçi de katarak söyledi. Tatlıses, Yaylalar türküsünü şöyle seslendirdi :

“Baktı Urfa hoş değil, Afrin’i dolaşta gel.
Baktı Afrin hoş değil, Münbiç’i dolaşta gel,
Yaylalar yaylalar…”

Türküye karakoldaki askerler de eşlik ederken, İbrahim Tatlısesin yanındaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar bu sözlere tebessüm ile karşılık verdi.

AKILLARA ‘MEGRİ MEGRİ’ GELDİ

Tatlıses’in bu moral türküsü akıllara açılım sürecindeki Barzani karşısında söylenen ‘Megri megri’ türküsünü getirdi.

6 Kasım 2013'te; dönemin Kuzey Irak lideri Mesut Barzani, Diyarbakır’raki açılış törenine davet edilmiş ve Başbakan Erdoğan ile birlikte protokoldeki yerini almıştı. Kürsüde ise İbrahim Tatlıses, Şivan Perver ile birlikte sahne almış, ‘PKK ağıdı’ olarak bilinen Kürtçe ‘Megri megri’ türküsünü seslendirmişti.

Kaynak: Sözcü/ Milliyet(CNNTürk

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ