Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2416 görüntülenme )

Teröre Karşı 5 Bin Özel Harekât Polisi Alınacak

Teröre de, istikrarsızlığa da geçit yok. TSK'dan Emniyet'e kadar güvenlik birimleri, sıkıntı yaşanmaması için personel takviyesi yapıyor.
  Suriye ve Irak'ta yaşanan kaos, terör örgütlerinin aynı anda saldırılara başlaması ve mülteci akını, güvenlik birimlerini yeni tedbirler almaya yönlendirdi. Teknolojik önlemlerin yanı sıra, personel sayısı da, yeni gelişmeler ışığında yeniden değerlendiriliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) farklı kuvvet komutanlıklarında "uzman personel" almaya hazırlanırken, Emniyet de "Özel Harekat polisleri" ve "komiser yardımcısı" alımı yapacak. 5 bin korucu alımıyla, korucu kadrosu da, yeni gelişmelere göre yapılandırılacak.


ÜNİVERSİTE MEZUNU ŞARTI

Üniversite mezunları arasından seçilecek adaylar için 18 yaşını tamamlayan ve 30 yaşından gün almamış olanlar tercih edilecek. Komiser yardımcısı kadrosu da takviye ediliyor. 50 kadın 950 erkek olmak üzere bin aday öğrenci alınacak.


TSK'YA UZMAN PERSONEL İÇİN GERİ SAYIM

Türk Silahlı Kuvvetleri de, personel alımını sürdürecek. Hava Kuvvetleri 5 bin "uzman erbaş" için başvuruları alıyor. Kara Kuvvetleri ise, haziran sonuna kadar başvurularını aldığı üçüncü dönem sözleşmeli erleri eğitimden geçirecek. 5 bin korucu alımı için de geri sayım sürüyor.


KAYNAK: AKŞAM 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ