Siyaset

Tik Tokçu Vakası ‘Büyüyor’

Atatürk’e hakaretten tutuklanan Erzurumlu fenomen dönerci Mustafa Atmaca bugün sağlık sorunları ve tedavisi gerekçe gösterilerek serbest bırakıldı.

Verem olduğu öğrenilen Atmaca’nın birkaç gün önce döner takıp servis yaptığı görüntü bir sağlık skandalını ortaya çıkardı.

DURUM ENDİŞE VERİCİ

Çok sayıda takipçiyle fenomen olan Atmaca, gözaltına alınmadan günler önce sosyal medya hesabından maskesiz bir şekilde döner takarken ve müşterilere servis yaparken video paylaştı. Verem hastası olan ve tedavi gören birinin gıda ile iç içe olması hastalığın yayılma riskini artırdığı için yasak. Bu nedenle Atmaca’nın videoları endişe yarattı.

‘GIDA SEKTÖRÜNDE NASIL ÇALIŞIYOR’

Tepki gösterenlerden biri de DP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt oldu

‘YAZIKLAR OLSUN’

DP’li Enginyurt sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda “M. Kemal Atatürk düşmanı Erzurumlu Dönerci, verem hastalığı tedavisi görüyor diye tahliye edilmiş. Verem hastalığı bulaşıcıdır, gıda sektöründe bu adam nasıl çalışmış ve nasıl çalışmaya devam ediyor? Doğru düzgün bir yalan bulsaydınız. Bu suçtur. Adaletiniz batsın, yazıklar olsun” dedi.

‘BU VİCDANLARA SIĞMAZ’

Atmaca, hakkında Erzurum’da ilk suç duyurusunda bulunan CHP İl Başkanı Serhat Can Eş,yaptığı açıklamada,“Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden  Mustafa Atmaca iki günlük tutukluluğunun ardından serbest bırakıldı. Atmaca’nın verem hastalığından dolayı serbest bırakıldığını öğrendik. Bu vicdanlara sığmaz. Konuyu takip ediyoruz. Ortaya bir skandal daha çıktı. Verem hastası bir nasıl olur da lokantada aktif bir şekilde çalıştırılır? İnsan sağlığını bu denli hiçe saymak bu kadar kolay mı? Gerekli başvuruları yapıp, halkımıza gerekli bildirimleri bulunacağız” diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

Başa dön tuşu