SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / FETÖ FİRARİSİ TRT EKRANINDA!.. MİLLET ŞAŞKIN!

FETÖ FİRARİSİ TRT EKRANINDA!.. MİLLET ŞAŞKIN!

5 Ağustos 2017 / Cumartesi 09:31

FETÖ firarisi olduğu belirtilen ve KHK ile ihraç edilen eski Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Osman Eğri’nin TRT Diyanet’in önceki akşam yayınlanan bir programında konuşması, sosyal medyada tepki çekti. 

TRT Diyanet kanalında “Yedi Veli Yedi Fetih” adlı programda her hafta farklı konuklar yer alıyor. Önceki akşamki programda ise FETÖ firarisi olduğu belirtilen eski Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Osman Eğri konuk olarak izlettirildi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından KHK ile ihraç edildiği belirtilen Osman Eğri’nin eski programına TRT’nin yer verilmesi sosyal medyada tepki çekti. 
TRT tepkiler üzerine açıklama yaparak, programın kaydının 2013’te yapıldığını ve tekrar yayında gözden kaçtığını bildirdi. Açıklamada, eski kayıtların gözden geçirildiği, Osman Eğri’nin 17-25 Aralık sürecinden önce konuk olduğu anlatıldı.

TRT’den yapılan açıklama şöyle:İLK DEĞİL


Daha önce de TRT kanalında yayınlanan bir programın tekrarında Ahmet Özhan’ın sözleri Fethullah Gülen’e ait Hüzünlü Gurbet parçasını seslendirmesi sosyal medyada büyük tepkilere neden olmuştu. Tepkiler üzerine TRT programın sehven yayınlandığını açıklamıştı.

Kaynak: Cumhuriyet

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER