SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / TÜRGEV HACKLENDİ!.. BİLGİLER ÇALINDI!..

TÜRGEV HACKLENDİ!.. BİLGİLER ÇALINDI!..

8 Mayıs 2019 / Çarşamba 23:28
Bilal Erdoğan...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜRGEV’in sunucuları hacklendi.

TÜRGEV’den yapılan açıklamada, “Veli, öğrenci ve bağışçılarımıza ait TC. Kimlik No, Ad-Soyadı, telefon, adres gibi kişisel verilerinin kamuoyu ile paylaşılması ihtimaline karşı sizlere bu bilgilendirmeyi yapmayı bir borç biliriz” ifadeleri kullanıldı. Açıklamanın tamamı şu şekilde:

‘BAZI BİLGİLER ÇALINDI’

“23 yıldır tek gayesi gençliğe hizmet etmek ve Türkiye’nin dört bir yanında eğitim gören kız çocuklarımıza sıcak bir yuva olmak olan Vakfımızın sunucularında yer alan bazı bilgilerin çalındığını üzülerek sizlerle paylaşmak isteriz. 28 Nisan 2019 Pazar günü gerçekleşen bu elim hadiseden adli makamlar bilgilendirilmiş olup, uzman ekipler konunun üzerinde çalışmaktadır.”

‘ÇALINAN BİLGİLER SIZDIRILABİLİR’

“Veli, öğrenci ve bağışçılarımıza ait TC. Kimlik No, Ad-Soyadı, telefon, adres gibi kişisel verilerinin kamuoyu ile paylaşılması ihtimaline karşı sizlere bu bilgilendirmeyi yapmayı bir borç biliriz.Ülkemizin adalet ve emniyet sistemine olan güvenle sürecin takipçisi olacağımızı, çalışmalarımızı hız kesmeden daha büyük bir şevk, gayret ve kararlılıkla sürdüreceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.” Denildi.

Kaynak: odatv

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER