SON DAKİKA
Tümü

Dünya

Anasayfa / Dünya / TÜRK SAVAŞ UÇAKLARI AĞIR VURDU!..

TÜRK SAVAŞ UÇAKLARI AĞIR VURDU!..

8 Nisan 2018 / Pazar 14:52
Irak...

AJANSLARA SON DAKİKA DİYE DÜŞEN HABER ŞU:

“Irak’ın kuzeyindeki Hakurk, Sinath-Haftanin, Zap ve Metina bölgesine yönelik hava harekatında 12 hedef imha edildi.”

Bu haberler neredeyse her gün geliyor, neredeyse her gün Irak kuzeyindeki PKK varlığı bombalanıyor ama…

2007’DEN BERİ

Türkiye, ABD ile istihbarat işbirliği “anlık istihbarat paylaşımı” yaparak Kasım 2007’den bu yana Kuzey Irak’taki pkk inlerini bombalıyor.

Bu bölge çok dağlık ve sarp… Arazi mağara, sığınak ve çataklarla dolu… Ve PKK’nın bu bölgede çok sayıda sığınağı bulunuyor.

Hava harekatı PKK’yı yok ediyor mu? Hayır çünkü etmiş olsaydı, otuz yıldır bombalanan bu yerlerde PKK kalmazdı!

KAPSAMLI KARA HEKATI YOK

Bilinen terörle mücadele taktiğinde teröristlerin hava harekatı ile yok edilmeyeceği biliniyor ancak bu tür hava harekatları teröristleri örseliyor, zayiat verdiriyor ve panik yaratıyor. Dolayısıyla bu harekatların psikolojik yönü var.

Aşağıdaki, harita Türk Hava Kuvvetlerinin bombaladığı PKK inlerinin bulunduğu yerleri gösteriyor:

PEKİ, BU ÖRGÜTE DARBE VURULDU MU?

Bunu anlamanın çok kolay bir yolu var…
Örgüt başı ve yönetici kadrosu: Bunlar darbe yedi mi? Hayır çünkü yaklaşık 300 kişilik yönetici kadrodan ölen yok, yakalan yok, yargılanan yok!

Örgütün para kaynakları: Darbe yedi mi? Hayır, haraç topluyor, kaçakçılık yapıyor, yıllık belki de 2 milyar dolar kara parayı İsviçre’de aklıyor, silah cephaneye dönüştürüp askere polise hala kurşun atıyor…

Örgütün arşivleri: Ele geçti mi? Hayır. Oysaki ele geçmiş olsaydı, örgütün hem yurtdışı hem de yurt içi tüm bağlantıları ortaya çıkacaktı ama hala çıkmadı yani örgüte bu alanda da bir darbe vurulmuş değil!

Örgütün Avrupa siyasi cephe teşkilatı: Dernekler, bürolar, vakıflar, federasyonlar, konfederasyonlar…. Bunlara Avrupa’da darbe vuruldu mu? Kapatıldı mı? Yargılandılar mı? Hayır, hepsi harıl harıl çalışıyor…

Peki, örgütün Türkiye’deki siyasi cephe teşkilatı? Başta HDP… Yanında KCK… Onun yanında DTK… Bu sayılanlardan birine darbe vuruldu mu? Hayır hepsi ortalıkta hatta Meclis’te!

Örgütün Irak’taki silahlı kampları: Kandil, Hakurk, Basyan, Avaşin ve Zap… Buralara kara harekatı yapıldı mı? Bu kamplara özel sınır ötesi harekat yapıldı mı? Hayır…

Şimdi dersiniz ki havadan bombalanıyor! 30 yıldır havadan bombalanıyor ama terör havadan bombayla bitmiyor demek ki!

PEKİ, NE YAPIYORUZ BİZ?

Canlı hedef durumuna getirilen askerimizi ve polisimizi şehit edip kaçan teröristin peşinde düşüyoruz, onları yakalayabilirsek vuruyoruz ve böylece şehitlerimizin kanı yerde kalmamış oluyor, bu bir. Yani önce terörist saldırıyor sonra biz operasyon yapıyoruz!

Başka?
Tunceli, Şırnak ve Hakkari bölgelerinde teröristler azıp da yol kesmeye başlayınca ve bu da haber ajanslarına düşünce ancak o zaman o teröristlerin peşine düşüyoruz ve yakalayabilirsek onları vuruyoruz!

Cizre’de çatışma yaşanıyor; gazetelerde manşet: PKK’ya ağır darbe diye, ama ertesi gün yine Cizre’de çatışma!

Tunceli’de PKK’ya ağır darbe diyorlar, ertesi gün PKK Tunceli’de yol kesiyor!

Hakkari’de PKK çöktü diyorlar, bir süre sonra 16 şehit veriyoruz!

Ortada can pahasına görev yapan asker ve polisimiz var , onlar ancak izin verildiği ölçüde operasyon yapabiliyor tıpkı İKİYAKA Dağlarında yapılan operasyon gibi!

Operasyona çıkan her asker her polis can pahasına mücadele ediyor ancak operasyon yapabildiği yerde teröristlere darbe vurabiliyor, örgüte değil!

ASIL SORU ŞİMDİ İŞTE BU; NEDEN BİZİ DURUMA DÜŞÜRDÜLER?

AKP eliyle terörle mücadele adına ortaya konulan trajedinin ilk sonucu; Türk Milleti şehit haberlerinin acılarına dayanamaz duruma getirilmiştir.
Yani?
Yani halkımızın vicdanında “vatan evlatlarının neredeyse boşu boşuna şehit olduğu” algısı yaratılmıştır.

MİLLET CANINDAN BEZDİRİLİYOR

AKP eliyle önceden siyasi ve silahlı olarak yurt içine yerleştirilmesine gözyumulan teröristlerin eylemlerin ikinci sonucu; Türk Milleti artık barış olsun, barış olsun da ne olursa olsun, şehit haberleri artık gelmesin, demeye getirilmiştir.
Yani?
Yani halkımızın aklında “ne olacaksa olsun ama terör bitsin” düşüncesinin doğması sağlanmıştır.

ETNİK AYRIŞMA DERİNLEŞTİRİLİYOR

AKP’nin sözde terörle mücadele sonrasında ortaya çıkan üçüncü sonuç; Türk-Kürt ayrımı derinleştirilmiş, Kürt kökenli insanlar ve özellikle gençler PKK/HDP’yi siyasi bir şemsiye olarak kesin bir şekilde görmeye başlamıştır.
Yani?
Yani 2009’da Habur’la başlayan süreçle PKK terör örgütü siyasi güce dönüştürülmüş ve ardında halk desteği verilmiştir.

AKP’nin bu siyasetinin bir sonucu da ”CHP ve MHP ile bir şey olmaz, çözerse bunu yine AKP çözer” gibisinden bir yanlış algının kamuoyunda yerleştirilmesi olmuştur.
Yani?
Yani “terörü bir tek AKP çözer” algısı yaratılmıştır…

BAŞKANLIK VE YENİ ANAYASA

Peki, neden hala bu trajedi sürdürülüyor?
Şimdi de yeni anayasa var, başkanlık var ya!
Türk Milleti canından bezdirilmek isteniyor!
Türk Milleti şehit haberleriyle yakılmak isteniyor!
Türk Milleti AKP’ye köle yapılmak isteniyor!
Daha şimdiden başladılar ya; başkanlık olursa tüm sorunlar çözülür demeye!

Sözün özü; askerimizin polisimizin fedakar ve cefakar çabaları sonucu dağdaki teröristlere yer yer darbe vurulmuştur ancak PKK terör örgütü hala ayaktadır!

AKP siyasetinin yaptığı dostlar alışverişte görsün misalidir çünkü AKP’in izlediği siyasetle PKK siyaseti arasında bir aynı eksendedir!

İş; Türk Milleti’nin bu gerçeği görüp de bu siyaseti değiştirmesine kalmıştır yoksa süreç zaten işlemektedir…

Erdal Sarızeybek

Etiketler:, , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER