SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / TÜRKİYE ERDOĞAN’IN SÖZLERİYLE ÇALKALANIYOR!..

TÜRKİYE ERDOĞAN’IN SÖZLERİYLE ÇALKALANIYOR!..

10 Aralık 2017 / Pazar 07:06
“ERDOĞAN NEDEN İSRAİL VE ABD’Yİ HEDEF ALDI

Bu durum bize açıkça göstermektedir ki Türkiye Özal’dan günümüze, Ecevit’in üçlü koalisyonu hariç, izlediği siyaset ile doğrudan ABD-AB-İsrail’in küresel oyununa destek vermiş ve bu güçlerin yanında hareket etmiştir. Kürdistan projesi de bu destek sayesinde işlemesini sürdürmüştür.

Peki şimdi Erdoğan neden bu plan ve projelere karşı çıkmaya başladı…

“ZARRAB DAVASI”

Erdoğan siyasetinin ABD’ye desteği ta ki Zarrab davasına kadar sürmüş ama bu davada kendisi hedef alınınca Türkiye’de siyaset inanılmaz bir biçimde yön değiştirmiştir. Barzani’ye karşı çıkmalar, S 400 projesi, Rusya ile ittifak, ABD’ye karşı başlayan ağır suçlamalar hep Zarrab vakası sonrasına denk gelmektedir.

PEKİ ZARRAB DAVASININ ÖNEMİ NEDİR?

İsrail Ortadoğu'da kendine en büyük tehdit olarak İran'ı görüyor. Ve İran'ın şu ya da bu şekilde nükleer silah sahibi olması durumunda, İsrail'in varlığının çok ağır bir tehlikeye düşeceğini de biliyor. İşte İran'a ambargo dedikleri bu; İran'ın ne pahasına olursa olsun nükleer silah kapasitesine sahip olmasını engellemek. Bu yüzden bu ambargo kondu.

Ama Zarrab Türkiye'deki iş ortakları eliyle bu ambargoyu deldi ve İran'a çok yüklü miktarda para gönderilmesini sağladı. Bu para zaten İran'ın Halk Bankasında bulunan parasıydı ama bu paranın doğrudan İran'ın eline geçmemesi gerekiyordu, yerine gıda ve sağlık ürünleri gibi nükleer silahla bağı olmayan maddelerin ancak ithalatını yapabilecekti. Ama olmadı ve parayı Zarrab eliyle aldı.

ABD ve İsrail'in Erdoğan'a yüklenmesi altında yatan neden de bu, başkası değil. Çünkü zaten Zarrab davasına kadar AKP siyasetiyle ABD atbaşı gidiyordu.

İşte Türkiye'de siyasetin yön değiştirmesi altında yatan bu dava ve bu dava milli değil şahsi!..

Erdoğan'ın evangelist dediği ABD-İsrail ve arkasındaki İngiltere. Ama ilginçtir Zarrab davası öncesinde de bunlar evangelistti, hedefleri aynı hedef, projeleri de aynı projeydi!..

Peki şimdi...

Şahsi ve siyasi çıkarları uğruna ulusal çıkarları yok saymak ve kendi ulusal bütünlüğünü parçalama tehlikesiyle karşı karşıya bırakmak pahasına manevra yapan bir siyaset, Türk milleti ve devletinin izleyebileceği bir siyaset olabilir mi?

Asla!

Kaynak kitap: MENORA/ Işığın Gölgesindeki Darbe

ERDOĞAN: BU TEZGAHTA EVANGELİSTLER VAR

ERDOĞAN: BU TEZGAHTA İSRAİL VAR

Son 48 saattir Türkiye Erdoğan’ın “Evangelistler” söyle çalkalanıyor.
Son 48 saattir Türkiye, Erdoğan’ın İsrail’e karşı söylediği “işgalci, yağmacı, katil” sözleriyle çalkalanıyor.
Ve…
Zarrab Davası gündemden düşürüldü.
Malta ve Man Adası belgeleri gündemden düşürüldü.
Oysaki tüm bunların hepsi birbiriyle bağlantılı…
Bu çerçevede Türkiye’de neler oluyor derseniz, anlatalım…
MENORA NEDİR?

Menora İbranice bir kelimedir. Anlamı Yedi Kollu Şamdan’dır.
Museviler için kutsaldır, Tevrat’ta geçen ayetlerde önemli bir yeri vardır.
Tevrat’a göre İsrail’in Tanrısı İsrail halkıyla yaptığı anlaşmanın bir sembolü olarak Menora’nın yapılmasını istemiştir. Kamuoyunda ON EMİR olarak bilinen Tanrı buyruklarından biri de budur. Bu kutsal buyruk Hz. Musa’ya Sina Dağında İsrail’in Tanrısı tarafından verilmiştir.

Öte yanda…
Menora ‘IŞIK’ demektir.
Yahudi kaynaklarında İsrailoğullarının yolunu aydınlatan ‘Işık’ olarak anlatılır.

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER