0 izlenme 19 Eylül 2021
DİDEM ENGİN: "BEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN KIZIYIM, BUNDAN GURUR DUYUYORUM"

Tuncay Özkan sosyal medya hesabından paylaştı:


"CHP'DEN BÜYÜK PROTESTO! MECLİS'TE "MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ" TİŞÖRTÜYLE GELDİ...

İstanbul Milletvekilimiz Didem Engin, Mustafa Kemal'in Askerleriyiz tişörtüyle Meclis'e geldi ve ses getirecek bir konuşma yaptı: "Ben Mustafa Kemal Atatürk'ün kızıyım..."

MECLİS'TE NE OLDU?

TBMM’de CHP grup toplantısına katılmak isteyen bir vatandaşın "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" yazılı tişörtle TBMM'ye girmesine engel olunmasına tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, TBMM Genel Kurulu'na aynı tişörtle girerek protesto eylemi yaptı.

 ''Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz tişörtümü giydim de geldim" diyen Didem Engin "Bir vatandaşımızın üzerinden Atatürk’lü tişörtünün çıkartılması Meclis için bir utançtır. Kimsenin de haddi değildir. Cumhuriyetimizin kurucusuna yapılan bu saygısızlığı şiddetle kınıyorum" dedi.

"MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN KIZIYIM"

Engin, “Ben Mustafa Kemal Atatürk'ün kızıyım. Son yüzyıldaki en büyük dünya liderinin kızıyım. En hakiki mürşit ilimdir diyen bir liderin kızıyım. Kadınlara, gençlere, çocuklara verdiği değerle, vizyonuyla 1920'lerde diğer ülkelerdeki liderlerin hayranlıkla izlediği bir liderin kızıyım. 

Atatürk'ün kızı olmaktan da, askeri olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Atamız burada, bizim yüreğimizde, ona olan sevgimizi, saygımızı, aşkımızı hiç kimse silemez. Bu böyle biline” dedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ