Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 6 izlenme )

TÜRKİYE'YE MESAJ!..

Irak Başbakanı Haydar İbadi, PKK'lıların mülteci oldukları takdirde insani olarak bir sorun olmadığını söylerken, 'silah kullanmalarına izin vermeyiz' diye konuştu.


Türkiye’in komşuları olduğunu belirten İbadi, “Türkiye'ye karşı hiçbir gücü destekleme düşüncelerinin olmadığını” dile getirdi.

PKK ŞENGAL'DEN ÇEKİLDİ

"PKK'nın Şengal'deki varlığına ilişkin açık bir mesaj verdik. Sadece devletin elinde silah olmalı. Irak devletinin izni dışında silah taşıyan grupların silahlarını bırakması konusunda açık bir mesaj gönderdik" diyen İbadi, PKK'lıların mülteci oldukları takdirde insani olarak bir sorun olmadığını söylerken, 'silah kullanmalarına izin vermeyiz' diye konuştu.

İbadi'nin açıklamaları şöyle:

"İZİN VERMEYİZ"

"PKK'nın Irak'taki varlığı yeni değil. Belki 3040 yıldır var. Eğer mültecilerse insanlık yönüyle bir problemimiz yok ancak Irak'ta silah kullanılmasına izin vermeyiz. Çok kısa bir süre içerisinde Şengal'i terk etmelerini istedik. Şengal'deki Irak vatandaşlarının devletin izni dışında silah kullanmasına izin vermeyeceğiz. 

"TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİMİZ BOZULMAYACAK"

Türkiye ile ilişkilerimizin bozulması yararımıza olmaz. Türkiye komşu bir devlet ve onlara karşı hiç kimseyi desteklemeye dair planımız yok. Bizim için önemli olan Irak'ın egemenliğidir.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ