SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Türkiye’den Çok Sert Tepki!..

Türkiye’den Çok Sert Tepki!..

6 Mart 2020 / Cuma 15:06
italya, imralı,destek, türkiye, tepki...

Türkiye, İmralı Adası’nda tutuklu bulunan terörist başı Abdullah Öcalan’a İtalya’nın Fossalto Belediyesi’nce fahri hemşehrilik verilmesine çok sert tepki gösterdi.

‘İMRALI’DA YATAN 40 BİNİ AŞKIN MASUM İNSANIN KATLİNDEN SORUMLU’
Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Bu caninin işlediği ağır insanlık suçlarını görmezden gelen utanç verici bir gelişmedir” ifadesi kullandı. Açıklamada, Öcalan’ın “40 bini aşkın masum insanın katledilmesinden sorumlu, uyuşturucu ve insan ticareti, kara para aklama, çocuk kaçırma ve diğer örgütlü suçlarda kabarık bir sicile sahip olduğu” hatırlatıldı.

‘TERÖRLE MÜCADELE BU DEĞİL’
Bakanlık “AB terör örgütleri listesinde kayıtlı PKK’nın ve elebaşının meşrulaştırılması girişimleri beyhudedir. Ayrıca terörizmle mücadelede uluslararası işbirliği ruhuna tamamen aykırıdır” ifadelerini kullandı.

BU CANİ TRT’YE ÇIKARILMIŞTI

Ergenekon ve Balyoz davalarında “gizli tanık” olarak TSK’ya ve Türk subaylarına kumpas kuran, Osman Öcalan TRT’ye çıktı. Osman Öcalan, PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın İmralı’dan servis edilen mektubunu ve İstanbul seçimi ile ilgili görüşlerini TRT ekranlarından aktardı. Muhalefete ve muhalif adaylara yer vermemesi ile eleştirilen TRT’nin Osman Öcalan’la röportaj yapması tepkilere neden olmuştu.

Kaynak: Ajanslar

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER