SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Türkiye’ye mesaj: ‘HER KARIŞ TOPRAĞI GERİ ALACAĞIZ’

Türkiye’ye mesaj: ‘HER KARIŞ TOPRAĞI GERİ ALACAĞIZ’

2 Mayıs 2019 / Perşembe 20:48
İdlib'in militanların kontrolünde kalmaya devam etmesine izin vermeyeceklerini söyleyen Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad,

Suriye Dışişleri: “Türkiye, Suriye ordusunun her karış toprağı militanlardan geri alacağını bilsin”
İdlib’in militanların kontrolünde kalmaya devam etmesine izin vermeyeceklerini söyleyen Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, Türkiye’nin Suriye ordusunun her karış toprağı geri alacağını bilmesi gerektiğini vurguladı.

‘HER KARIŞ TOPRAĞIMIZI SAVAŞARAK GERİ ALACAĞIZ’

Lübnan’da yayın yapan El Mayadin televizyonuna konuşan Mikdad, “Türkiye’nin desteğini alan militanların Suriye topraklarının bir kısmını ellerinde tutması bizim için kabul edilemez” dedi. Hükümet güçlerinin Suriye topraklarının her santimetresini yeniden kontrolü altına alacağını kaydeden Mikdad, “Türkiye, Suriye hükümetinin ve ordusunun her karış toprağı savaşarak geri alma konusunda tamamen kararlı olduğunu bilsin”

SURİYE ORDUSU, NUSRA MİLİTANLARINI VURDU

Bu arada Suriye resmi haber ajansı SANA’ya göre Suriyeli topçu birlikleri, bugün Hama’daki militanlara ait üsleri vurdu. Hama’nın Kfar-Nebuda, Eş Şeriya, Tel Havvaş ve El Huveys bölgelerinde faaliyet yürüten El Nusra militanları kayıp verirken örgütün Suriyeli güçlerin kontrolü altındaki barışçıl kasabalara saldırıları düzenlediği komuta merkezleri ve cephe hatları da imha edildi.

Kaynak: Sputnik News

Etiketler:, , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER