SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Ülgen açıkladı!.. İDDİA EDİLEN SUÇTA DELİL YOK’

Ülgen açıkladı!.. İDDİA EDİLEN SUÇTA DELİL YOK’

26 Aralık 2018 / Çarşamba 03:35
Müjdat Gezen...

Halk TV’de yayınlanan ‘Halk Arenası’ programında yaptığı açıklamalar nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bedelini ödeyecekler” diyerek hedef göstermesinin ardından gözaltına alınan ve adli kontrol şartla serbest bırakılan Müjdat Gezen avukatı Celal Ülgen, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

POLİS REFAKATİNDE SEVK

Av. Celal Ülgen gözaltı sürecine ilişkin, ”Savcıya bu bir gözaltı işlemi mi? diye sorduğumuzda bunun bir gözaltı olmadığını söyledi. Polislerin neden gittiğini sorduğumuzda ise gülerek, “refakat etsinler istedik” dedi” diye konuştu.

‘ŞİKAYETTE BULUNACAĞIZ’

Soruşturmayla ilgili, ”Şak diye emir verilince tak diye uygulandı demek istendi. Savcılar acaba bir hata yapar mıyım telaşı içindeler” değerlendirmesi yapan Ülgen, ”Bu uygulamayı yaptıran cumhuriyet savcısı mı başsavcı mı kimse bu kişiler hakkında şikayette bulunacağız. Sonuç alır mıyız bilmiyoruz ama yasal hakkımızı kullanacağız” dedi.

‘İDDİA OLUNAN SUÇUN DELİLİ YOK’

Ülgen bundan sonraki sürece ilişkin, ”Cumhuriyet savcısının önünde iki yol var. Birincisi kovuşturmaya yer olmadığına karar vermek. İkinci yol ben burda suç unsuru gördüm ve Cumhurbaşkanı’na hakaret tespit ettim; TCK 299’uncu madde kapsamında delilleri değerlendirme yetkisi mahkemeye ait deyip mahkemeye sevketmek. Birinci yolu seçeceğini düşünüyorum. Çünkü ikinci yola gidecek bir delil yok” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER