SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Ünlü Gazeteciye Soruşturma!..

Ünlü Gazeteciye Soruşturma!..

6 Mart 2020 / Cuma 14:14
Ağırel, yolsuzluk mücadele, savcılık, soruşturma...

Gazeteci yazarı Murat Ağırel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan arandığını ve şüpheli sıfatıyla 14:30’da ifade vermeye gideceğini duyurdu.

SORUŞTURMADA ŞÜPHELİ
Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, ifade vermek için savcılığa çağrıldı. Ağırel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhuriyet Başsavcı Vekili aradı. Şüpheli sıfatı ile saat 14:30 da ifade vermeye gideceğim” ifadelerini kullandı. Ağırel şüpheli sıfatıyla çağırılmasıyla ilgili olarak ayrıca şu değerlendirmeyi yaptı:

‘İŞİN ARDINDA PELİKANCILAR VAR’
“İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hasan Yılmaz’ın yürüttüğü soruşturma kapsamında ifadeye çağırıldığım bilgisi verildi. Soruşturma hakkında da bir bilgi paylaşılmadı. Ancak, ben son kitabım ‘Sarmal’dan dolayı bir dava açılacağını düşünüyordum. Çünkü Pelikancılar bana dava açılması için yoğun sosyal medya paylaşımında bulunuyordu. Hedef gösteriliyordum. Bu nedenle çağırıldığımı düşünüyorum” dedi. Ağırel’in paylaşımı şöyle;

‘KORKUMUYORUM, PELİKAN ÇETESİNE TESLİM OLMAYIN’


“Cumhuriyet Başsavcı Vekili aradı. Şüpheli sıfatı ile saat 14:30 da ifade vermeye gideceğim. orkmuyorum.Cumhuriyet düşmanlarından,Atatürk düşmanlarından korkmuyorum. Dünün FETÖ gazetelerinin ve yayın organlarının yerini Sabah,Ahaber,akit,yenişafak,diriliş postası aldı. Tetikçi gazeteceleri Fatih Tezcan ,Ersoy Dede,Hilal Kaplan gibi isimler aldı. Halkı soyanları ,hırsızları ,Devlet’e yerleşmiş çeteleri belgeleri ile Uğur Mumcu çizgisinden sapmadan yazmaya devam edeceğim . Bugün ne olur bilmiyorum ancak ne olursa olsun PELİKAN çetesine teslim olmayın.”

Kaynak:Murat Ağırel Twitter/ Ajanslar

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER