Siyaset

‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’

Erdal Sarızeybek ’in Son Kitabı: 

USTA’NIN GÖREMEDİĞİ SİYASİ TUZAK

Türkiye peş peşe üç ağır darbe yaşadı; kod Ergenekon, kod 17/25 ve kod 15 Temmuz.
Üçünü de yapan aynı örgüttü; Fetö!..
İlk kumpasın hedefi Türk Ordusuydu. ABD, İsrail ve Usta destek verdi.
İkinci operasyonun hedefi Usta’ydı. ABD ve İsrail tetikledi.

15 TEMMUZ’DA HEDEF KİMDİ

İş kalkışmaya gelince ortalık karıştı. Hedef Türkiye’ydi diyen var, içsavaş çıkarılacaktı diyen var, Usta’ydı diyen var. Hedef Türk Ordusu, Türk Cumhuriyeti diyenler de var. Hal böyle olunca siyasi ayak bir türlü ortaya çıkmıyor, kendini gizleyebiliyor. Birbirini tetikleyen ve zincirleme giden karanlık bir süreç bu. Toplum sessiz ama derin endişeli. Siz her ne kadar ortaya çıkıp ’dershaneleri kapattık böyle oldu’ deseniz de gelecekten endişeli bu toplum aklından geçen sorulara bir cevap aramaktan vazgeçmiyor.

HİÇBİR ŞEY GİZLİ KALMAZ

Doğru cevabı bulabilmek sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Fetö bu; mücadele sürüyor, her gün gözaltı var, Usta’nın deyişiyle tavandaki ihanet şebekesi hala ortaya çıkmış değil, yargılamalar devam ediyor. Bununla birlikte PKK terör örgütüne karşı da mücadele sürüyor; her gün operasyon var, şu anda Türk Ordusu Irak kuzeyi Hakurk alanında, PençeReklamlarHarekatı sürüyor. Öte yanda Suriye’de güvenli bölge müzakereleri ABD ile sürüyor ve ikinci bir harekatın eli kulağında.

ŞİMDİ BU HESABI KİM SORACAK

İşin zor yanı bu zaten, bulanık suda kimin ne olduğunu görebilmek. Ben bu kitabı boşa yazmadım. Siyaset için hesaplaşma. Bağımsız yargı önünde kanıt. Gençlerimiz için bir rehber… Perde çekilmiş gözlerimize ışık olsun diye yazdım. Az sonra okuyacağınız bu kitap sizi dehşete düşürebilir, ‘aldatıldık’ diyerek öfkelenebilirsiniz… her bir satırını okurken ‘ne olacak şimdi’ deyip endişe de duyabilirsiniz… belki sona geldiğinde ‘hepsi hikayeymiş’ der gülüp geçersiniz.

Erdal Sarızeybek 29 Ekim 2019, Ankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu