SON DAKİKA
Tümü

Sağlık

Anasayfa / Sağlık / Uyarı: ‘Şeker Yüklemesi Yapılıyor, Dikkat’

Uyarı: ‘Şeker Yüklemesi Yapılıyor, Dikkat’

21 Aralık 2019 / Cumartesi 19:02
Karatay, Hoca, sağlık, besin, şeker

İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, yapay ve fabrikadan çıkmış ürünlerin hiçbirinin hakiki besin olmadığını söyledi. Canan Karatay, bu gıdalara lezzetli olması için şeker yüklemesi yapıldığı, bu şekerin de mısır şurubu olduğuna dikkat çekti.

‘DOĞAL VE İŞLENMEMİŞ HER GIDA FAYDALI’

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı kapsamında Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Sağlıklı Hayat’ konulu söyleşi öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Karatay, pakete girmiş ürünler konusunda tüketicilerin dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Doğal ve işlenmemiş her gıdanın rahatlıkla yenebileceğini öne süren Karatay, GDO’lu ve üzerine tarım ilaçları sıkılmış ürünlerin tehlikeli olduğunu belirtti.

‘ŞEKER YÜKLEMESİ YAPIYORLAR, DİKKAT’

Şeker konusunda dünyada bir hassasiyet oluştuğunu aktaran Karatay, “Benim kitaplarımda 20 bine yakın kanıt var. Bu kanıtlar ve çalışmalar bağımsız çalışmalar. Beni kabul etmeyenler ilaç firmalarının desteğiyle araştırma yapanlar. Onlar bilim değil ama halkımıza bilimmiş gibi sunuluyor maalesef” dedi. Sağlıklı besinlerin reklamının yapılmadığını savunan Karatay, “Yapay olan ve fabrikadan çıkmış olan ürünlerin hiçbiri hakiki besin değil. Bunlara damak tadını artırsın diye her türlü şeker yükleniyor. Başta da çok ucuz olduğu için mısır şurubu şekeri ekleniyor. Bunlar hakikaten temelde bütün çocuklarımızın gençlerimizin sağlığını bozuyor” diye konuştu.

Kebaba karşı olmadığını vurgulayan Karatay, programın ardından İskender kebap yemeye gideceğini söyledi.

Kaynak: Sputnik News

Etiketler: , , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER