SON DAKİKA
Tümü

Ekonomi

Anasayfa / Ekonomi / VALİ YASAKLADI… HALK MEYDANLARDA!..

VALİ YASAKLADI… HALK MEYDANLARDA!..

7 Nisan 2018 / Cumartesi 20:44
Akşener...

AKŞENER: “SARAY’IN 13 GÜNLÜK MASRAFI ŞEKER’E DENK”

“Şeker fabrikalarını sattırmayacağız” sloganıyla meydanlara inen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası Kırklareli Alpullu Şeker Fabrikası önünde vatandaşlarla bir araya geldi.

VALİLİK MİTİNGİ YASAKLADI, HALK MEYDANLARA DOLU TAŞTI

Valiliğin şeker fabrikalarının özelleştirilmesi için miting yapılmasına izin vermemesi üzerine, vatandaşlar Alpullu Şeker Fabrikası önünde sabahın erken saatlerinden itibaren toplanmaya başladı. 


Ellerinde Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla kısa sürede binlerce kişinin toplandığı fabrika önüne, Akşener’in konuşma yapabilmesi için bir platform kuruldu. İYİ Parti’nin öncülüğünde düzenlenen etkinliğe çok sayıda STK ve sendikanın da destek vermesi dikkat çekti.

“SARAY’IN 13 GÜNLÜK MASRAFI 1 YILLIK ZARARA DENK”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, özelleştirme kapsamına alınan Alpullu Şeker Fabrikası’nı iktidara geldiklerinde sahiplerine teslim edeceklerini belirterek, “Saray’ın 13 günlük masrafı bütün şeker fabrikalarının zararına denk. Adam 13 günde bu kadar parayı harcıyor. Buradan sesleniyorum; Sayın Erdoğan, 13 günde harcadığın parayla şeker fabrikalarının 1 yıllık zararını karşılayabiliyorsun.” ifadelerini kullandı.

AKŞENER: “ONLAR SATSIN, BİZ GERİ ALACAĞIZ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, özelleştirme kapsamına alınan Alpullu Şeker Fabrikası’nı iktidara geldiklerinde sahiplerine teslim edeceklerini belirterek, “Sizlerin teveccühü ile bu fabrikayı eğer yandaşa peşkeş çekip, arazisine TOKİ dikilecekse, bu fabrikaya talip olanlara söylüyorum. Bu fabrikayı yeniden çalışanlarına ve pancar üreticilerin iade edeceğiz. Buradan size söz veriyorum” dedi.

FABRİKAYI ATATÜRK KURMUŞTU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı ile 1926 yılında kurulan ve özelleştirme kapsamına alınan 14 şeker fabrikası arasında bulunan Kırklareli’nin Babaeski ilçesi Alpullu beldesindeki Alpullu Şeker Fabrikası önünde partisinin düzenlediği mitinge katıldı.

Akşener, fabrika müdürü Hakan Çelik’i ziyaret edip, tesisin son durumu hakkında bilgi aldı. Bu sırada sahneye çıkan Lüleburgaz ilçesi Ertuğrul köyü Cumhuriyet Kadınları Korosu, alanda toplananlara bir konser verdi.

Akşener, “Buradan size söz veriyorum, modern teknikleri kullanıldığı, dünya ile rekabet edebilir bir üretim ve sanayiye Türkiye geçmezse, işsizliğin önüne geçemez. Gençlerimizin umutsuzluğunun önüne geçemez. Dolayısıyla bunları başaracak olan İYİ Parti’dir” dedi.

Kaynak: DHA

Etiketler:, , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER