SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / “BOĞAZİÇİ ELEKTRİK’TEN VATANDAŞLARA ŞOK UYARI”

“BOĞAZİÇİ ELEKTRİK’TEN VATANDAŞLARA ŞOK UYARI”

18 Kasım 2017 / Cumartesi 08:04

CK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, vatandaşların müşteri işlem merkezleri dışındaki yerlere fatura ödememesi gerektiğini vurguladı.

Halit Bakal, abonelerinin müşteri işlem merkezleri dışındaki yerlere fatura ödememesi gerektiğini belirterek, “İstanbul’da halen 700 binin üzerinde müşteri faturasını korsan olarak ifade edilebilecek ödeme noktalarına yapıyor” ifadesini kullandı.

“MÜŞTERİ MERKEZLERİNE GİDİN”

Bakal, yazılı açıklamasında, abonelere en hızlı ve kaliteli hizmet verilmesinin amaçlandığını bu kapsamda müşteri merkezlerinde özellikle yaşlı, hamile ve engellilerin durumlarının dikkate alınarak işlem yapıldığını bildirdi.

“İŞLEM SÜRESİ KISA”


Müşteri işlem merkezlerinde gün geçtikçe işlem sürelerinin kısaldığını vurgulayan Bakal, geçmişte 15-20 dakika süren işlerin artık saniyeler içinde tamamlandığını belirtti. 
Vatandaşların müşteri işlem merkezleri dışındaki yerlere fatura ödememesi gerektiğini vurgulayan Bakal, şunları kaydetti:
“FARKLI ÖDEME NOKTALARINDA RİSK VAR”

“İstanbul’da halen 700 binin üzerinde müşteri, faturasını korsan olarak ifade edilebilecek ödeme noktalarına yapıyor. Bizim işlem merkezlerimizde elektrik faturası ödemesi sırasında tüketiciden herhangi bir bedel alınması söz konusu değil. Müşteri geliyor, gönül rahatlığı ile faturasını ödüyor. “

“FATURANIZ ÖDENMEMİŞ OLABİLİR”


“Oysa korsan noktalarda elektrik tüketicilerinden haksız yere fatura başına 1,5-2 lira gibi bir bedel alınıyor. Ayrıca bu noktalardan yapılan ödemelerde gecikme ya da faturanın yatırılamaması gibi problemler de ortaya çıkabiliyor. Bu nedenlerle müşterilerimize çok daha dikkatli olmaları konusunda bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum.”

Kaynak: Cumhuriyet

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER