SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Vay Vay Vay… Bilal Erdoğan’ın En Büyük Korkusu Bakın neymiş!..

Vay Vay Vay… Bilal Erdoğan’ın En Büyük Korkusu Bakın neymiş!..

6 Ocak 2018 / Cumartesi 08:10

Bilal Erdoğan: Beden eğitimi dersi kalkacak diye korkuyorum 

Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan;
“BEDEN EĞİTİMİ DERSİ KALKACAK DİYE KORKUYORUM”
“Müzik, resim, spor, beden eğitimi dersleri her zaman bütün müfredat sistemi içerisinde geri planda bırakılıyor. Girdiğimiz sarmal bizi hemen hemen beden eğitimi dersinin kaldırılmasına kadar götürecek diye korkuyorum” diye konuştu.

Okçular Vakfı, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği proje kapsamında 39 ilçedeki 162 okulda görev yapan 330 öğretmene okçuluk eğitimi verdi.

‘Formatör öğretmen’ olmaya hak kazanan öğretmenler sertifikalarını Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen törenle aldı. 
BÜYÜK TÖREN
Törene Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Valisi Vasif Şahin, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile Bilal Erdoğan ve çok sayıda öğrenci katıldı.
BAKAN KATILDI

Milli Eğitim Bakan Yılmaz yaptığı konuşmada, “Proje kapsamında belirlenen 117 okulumuzda 24 kişilik takımlar oluşturularak toplam 2 bin 808 öğrencimizin okçuluk sporuna kazandırılması hedeflenmektedir” diye konuştu.

Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan ise;

“BEDEN EĞİTİMİ ÖNEMLİ”
“Eğitim, gelişim, terbiye elbette sadece dersten, okuldan ibaret değil. Ancak girdiğimiz sarmal bizi hemen hemen beden eğitimi dersinin kaldırılmasına kadar götürecek diye korkuyorum. Gençlerimizin daha çok sporla zaman geçirmesi çok önemli. Bir hocamın ifadesi var: ‘Aslında önemli olan spor, müzik, dil bilgisi ve bunun kullanımı.’ 

‘HAREKET OLMADAN NÖROLOJİK GELİŞİM KISITLI KALIR’
“Ama bakıyorsunuz müzik, resim, spor, beden eğitimi dersleri her zaman bütün müfredat sistemi içerisinde geri planda kalıyor, geri planda bırakılıyor. Halbuki bugün bilimsel olarak da kanıtlanmış bir gerçek, hareket olmadan nörolojik gelişim kısıtlı kalıyor” dedi.
İMAM HATİP ÖĞRETMENİ: BEDEN EĞİTİMİNDE ZİNA YAPILIYOR
Geçtiğimiz hafta Beden Eğitimi dersini “ümmetin kızlarını soyma dersi” olarak tanımlayan İmam Hatip hocası Ercan Harmancı, öğrencilere ve öğretmenlere “zina” suçlaması yöneltmiş ve şu mesajları paylaşmıştı: 

“beden eğitimi dersi kızları soyma dersi”
“Beden Eğitimi dersi bu ümmetin kızlarını soyma dersi olarak konuldu ve yine öyle devam ediyor… Hem de zorunlu bu zillet bu ümmete yeter… Bir Beden Eğitimi öğretmenin karşısında vücut kıvrılıyorsa ne kadar olması önemli değil onun adı zinadır… Bugün ‘Beden Eğitimi’ adıyla adet görmüş kızlara zorla ve müfredat gerekçeli zina yaptırılıyor… Bu hiçbir babanın da umurunda değil… Hemi de Müslüman baba…”
Kaynak: Sputnik News

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER