Siyaset

Ver Mehteri.. ‘AKP’ye Geçiyor’

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımla İYİ Parti’den istifasını açıklayan Nebi Hatipoğlu’nun AKP’ye geçeceği öne sürülüyordu.  Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Hatipoğlu’nun AKP’ye geçeceğini duyurdu.

Sosyal medyadan açıklama yapan Saymaz, “İYİ Parti’den istifa eden Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, yarın AK Parti’ye katılıyor. Bu bilgiyi Hatipoğlu’na sordum, katılacağını doğruladı” bilgisini verdi.

SEÇİMDEN ÖNCE ‘BİNDİĞİM ARAÇTAN İNMEM’ DEMİŞTİ

Mayıs 2023 seçimleri öncesi Eskişehir’de bir yerel televizyonda canlı yayına katılan Nebi Hatipoğlu, kendisine yöneltilen, ‘Seçim sonrası İYİ Parti yeniden muhalefette kalıp, AKP yeniden iktidar olura AKP’ye geçer misiniz” sorusuna,

“Tabii ki geçmem. Ne işim var. Türkiye’de iki tip siyasetçi var. Biri siyaseti iş olarak yapanlar, ikincisi siyaseti hizmet olarak yapanlar. Biz siyaseti hizmet olarak yapacağız. İş kolu olarak yapmayacağız. Ben şahıs olarak bindiğim araçtan inmem yani” şeklinde yanıtlamıştı.

AKP MHP DESTEK

Hatipoğlu, yerel seçimlerde AKP ve MHP’nin desteklenmesi gerektiğini savunmuş ve CHP’yi suçlayarak “Nobran tavırla karşılaştık her yerde, her alanda.  Bize Eskişehir’de hiçbir destek vermediler ki biz onlara çok verdik. CHP-İYİ Parti iş birliğinde kaybeden hep biz oluyoruz. Bence artık bu bizim adımıza işlevsiz ortaklığa son verme zamanı geldi” diyerek CHP’yi hedef almıştı.

HER YOL ANAYASA

Emekli Albay araştırmacı yazar Erdal Sarızeybek, anayasa değişikliğine dikkat çekti. Soysal medya hesabından yaptığı paylaşımda siyasetin anayasa değişiklik fırsatını Meclis’te bulabilmek için her yola başvurabileceğini açıkladı:

‘Şimdi al kalemi eline.. 

267 daha 50, kaç eder, 317. 

317, 5 daha, ne eder, 322. 

Koy üstüne 25, n’oldu, 347.

 Peki..   3 vekil transfer, n’olur, 350.  350 Referanduma gider. 

Hadi diyelim olmadı..  Koy üstüne eski çözüm ortağını, 400’ü aşar.. 

Ha gayret az kaldı’.

Kaynak: Sözcü

Başa dön tuşu