SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / YENİ AKP GELİYOR…

YENİ AKP GELİYOR…

27 Haziran 2019 / Perşembe 18:11
Eskisi...

23 Haziran seçimi öncesinde de sık sık gündemde olan “yeni parti kurulacak” iddialarıyla ilgili Reuters kapsamlı bir dosya hazırladı. “İçgörü” kategorisinde yayınlanan haberde ismini açıklamayan bazı yetkililerin, “Babacan ve Gül büyük ihtimalle bu sonbaharda yeni parti kuracak” dediği belirtildi.

PARTİ KURMA ÇALIŞMALARI HIZLANDI

Babacan’a yakın olduğunu söyleyen danışmanlarından birinin, “Babacan ve Gül bu sonbaharda büyük ihtimalle parti kuracak” dediğini aktaran ajans bu kişinin oluşacak yeni partinin politikasının AKP’nin ilk dönemine benzeyeceğini vurguladı. Konuyla yakından ilgilenen bir diğer danışman ise, bu iki ismin parti kurmayı 6 aydır düşündüğünü fakat 31 Mart seçimleri sonrasında buna hız verdiğini aktardı.

“DAVUTOĞLU ŞU AŞAMADA YOK”

Reuters, Babacan ve Gül’den doğrudan yorum alamazken danışmanlardan biri, partinin nasıl finanse edileceğine dair bir açıklama yapmadığını vurguladı. İsmini açıklamayan yetkili, şu an yapılan görüşmelerde mevcut AKP vekillerinin ve diğer siyasetçilerle birlikte akademisyenlerin de olduğunu söyledi.

ESKİ AKP GELİYOR

Reuters’a konuşan ve ismini açıklamayan bir AKP’li yetkili ise, “Babacan güçlü ve saygı duyulan bir figür” dedi. AKP’li yetkili partinin seçim sonucunun sorumluluğunu alması gerektiğini söylerken, “Hem ülkeyi yönettiğimiz hem de insanlarla olduğumuz eski siyasetimize geri dönmeliyiz” dedi.

SÜRPRİZ İSİMLER

Babacan’ın danışmanı, AKP’nin meclisteki bazı vekillerinden destek aldıklarını söylerken, kaç kişi olduğunu belirtmedi. Yetkili, “Birkaç sürpriz önemli destekçi beklediklerini” söylerken bir isim vermedi. Öte yandan Reuters’a konuşan Davutoğlu’na yakın bir kaynak, şu aşamada kurulması planlanan yeni partiye katılmayacağını öne sürdü.

Kaynak: Sözcü

Etiketler:, , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER