SON DAKİKA
Tümü

Eğitim

Anasayfa / Eğitim / Yeni Bakan açık vurdu!.. ‘KIYAMETİ KOPARMAMIZ LAZIM’

Yeni Bakan açık vurdu!.. ‘KIYAMETİ KOPARMAMIZ LAZIM’

9 Eylül 2018 / Pazar 02:58
Milli Eğitim...

Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Başka bir rekabet var. Başka bir bilim ve teknoloji var dünyada. Bizim kıyameti koparmamız lazım eğitimde. “Bir şey yapmak lazım”ın ötesinde kıyameti koparmamız lazım” dedi.

Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “2023’e Doğru Türk Eğitim Sistemi” konferansına katıldı. İstanbul’da bir otelde düzenlenen konferansta bilim, sanat, hukuk sendika ve düşünce kuruluşlarından eğitim gönüllüleri de yer aldı. Konferansın açılışında konuşan bakan Selçuk konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

‘EĞİTİM HER ŞEYDİR’

“Araştırma, sorgulama akıl ve kalp için buradayız. Sizler hepiniz iyi ki buradasınız. Eğitim, antropolojidir. Nörobilimdir. Biyolojidir. Eğitim ilahiyattır, felsefedir. Eğitim sadece ‘eğitim’ değildir. Sadece eğitim olursa kısır kalır. Bu topluluğa bir isim verilseydi, “iltifat beklemeksizin marifete talip olanlar grubu” denilebilirdi size. Hiçbiriniz iltifat beklemiyorsunuz. Hepiniz marifetin peşindesiniz. Bizim böyle bir gruba ihtiyacımız var.”

‘EĞİTİMDE BİR ŞEY YAPMAK DEĞİL, KIYAMAETİ KOPARMAMIZ LAZIM’

“Size bir isim verilseydi bir şey yapmak lazım grubu derlerdi. Bir şey yapmak lazım. Dahi sayısı, üstün zekalı sayısı bizim ülkemizin nüfusu kadar olan ülkeler var dünyada. Başka bir rekabet var. Başka bir bilim ve teknoloji var dünyada. Bizim kıyameti koparmamız lazım eğitimde. ‘Bir şey yapmak lazım’ın ötesinde kıyameti koparmamız lazım.”

Kaynak: Sputnik News

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER