SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / YENİ KHK ÇIKTI… POLİS ÖZEL HAREKAT ŞOKTA!..

YENİ KHK ÇIKTI… POLİS ÖZEL HAREKAT ŞOKTA!..

12 Ocak 2018 / Cuma 07:59

YENİ KHK: ÖZEL HAREKAT DAİRE BAŞKANLIĞI KALDIRILDI


Resmi Gazete’de yayımlanan 697 sayılı KHK ile 2 bin 217 kişi görevine iade edildi.

262 İHRAÇ
Yayımlanan son KHK ile 262 kişi de görevlerinden ihraç edildi. 697 sayılı KHK ile birlikte bir televizyon ve bir radyo kanalının da kapatılmasına karar verildi. 
Hatay Güney Radyo TV Yayıncılık AŞ (Hatmar FM) ile Prestij Medya Yayıncılık AŞ. (YEK TV) kapatıldı. 
ÖZEL HAREKAT DAİRE BAŞKANLIĞI KALDIRILDI
Ayrıca bir diğer son dakika gelişmesine göre; Resmi Gazete’deki Bakanlar Kurulu ile, EGM bünyesinde yer alan Özel Harekat Daire Başkanlığı da kaldırıldı.

2.217 KİŞİ GÖREVLERİNE İADE

Diyanet İşleri Başkanlığından 19, Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan 79, İçişleri Bakanlığından 13, Emniyet Genel Müdürlüğünden 458, Jandarma Genel Komutanlığından 99, Milli Eğitim Bakanlığından 544, Milli Savunma Bakanlığından 4, Kara Kuvvetleri Komutanlığından 81, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 20, Hava Kuvvetleri Komutanlığından 22 olmak üzere toplamda 2 bin 217 kişi görevine iade edildi.

Söz konusu kişilerden bin 823’ünün FETÖ’nün “Mor Beyin” tuzağı mağduru olduğu tespit edildi.

262 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

Son yayımlanan KHK ile 262 kişi görevlerinden ihraç edildi. Milli Eğitim Bakanlığından 106, Kara Kuvvetleri Komutanlığından 18, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 30 olmak üzere toplam 262 kişi kamudaki görevinden ihraç edildi.
5 ASKERİN RÜTBELERİ GERİ ALINDI, EMEKLİ KİMLİKLERİ İPTAL
Ayrıca Kara Kuvvetleri Komutanlığında 1, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 4 kişi olmak üzere TSK’dan emekli olmuş 5 kişinin rütbeleri alındı. 
Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan emekli bir tuğgeneralin emekli kimliği iptal edildi. Yine TSK’dan olmak üzere Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan üç albay ve bir astsubay kıdemli başçavuşun rütbeleri alındı, emekli kimliklerinde de iptale gidildi.
BİR RADYO VE BİR TELEVİZYON KANALI KAPATILDI

697 sayılı KHK ile birlikte bir televizyon ve bir radyo kanalının da kapatılmasına karar verildi. Hatay Güney Radyo TV Yayıncılık AŞ (Hatmar FM) ile Prestij Medya Yayıncılık AŞ. (YEK TV) kapatıldı.
Öte yandan Resmi Gazete’deki Bakanlar Kurulu ile, EGM bünyesinde yer alan Özel Harekat Daire Başkanlığı da kaldırıldı.

Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER