SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Yıldırım kesti attı!.. ‘OLMASA DA OLUR’

Yıldırım kesti attı!.. ‘OLMASA DA OLUR’

7 Ocak 2019 / Pazartesi 16:27
İstanbul...

TBMM Başkanı ve AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Cemile Sultan Korusu’nda medya temsilcileriyle bir araya geldi. Kameralara kapalı bölümde soruları yanıtlayan Yıldırım, ” Hukukun olduğu yerde etik konuşulmaz. Hukuk devletinde hukuk konuşulur, istifa etmeyeceğim” dedi.

‘HUKUKUN OLDUĞU YERDE ETİK KONUŞULMAZ’

Yıldırım, ‘istifa edecek misiniz sorusuna’ “Hukukun olduğu yerde etik konuşulmaz. Hukuk devletinde hukuk konuşulur. TBMM Başkanlığı’ndan istifa etmeme konusundaki kararlılığımda değişiklik yok. Şayet milletvekili seçimlerinde tekrar istifa etmeye gerek yoksa bu sırada kampanyalarını yapabiliyorsa belediye seçimlerine giderken de aynısını yapmayı yadırgamak ne hukuki ne de adil bir değerlendirmedir.” ifadelerini kullandı

‘ARTIK İMAR TADİLATI YAPMAYACAĞIZ’

Kameralara kapalı bölümde medya temsilcilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, “Ben eğer belediye başkanı olursam, İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin gündeminin en önemli konusu imar plan tadilatı olmayacak. Bugün meclislerin gündeminin yüzde 75’i bunlar. Burada açıklıyorum imar fonksiyon değişikleri olmayacak. Bütün yanlışlar burada” dedi.

‘HEPSİNİ ÇÖZEMEYİZ AMA RAHATLATIRIZ’

Yıldırım İstanbul’un trafik sorunu ile ilgili olarak,” İstanbul’da birisi dese ki; ‘ben İstanbul trafiğini ulaşım sorununu yüzde yüz çözeceğim’ İnanmayın. Böyle bir şey yok. Ben gerçekçi bir insanım. Ben neyi vaad ediyorum. İstanbul’daki trafik sorununu sürdürülebilir çekilebilir veya katlanılabilir düzeye getireceğim. Bir başka değişle trafik akışı devam edecek. Sürekli 80 km olmayacak ama 25 km de olsa sürekli akacak. Durmayacak. Durma zamanını azaltacağız. Şu anda durma zamanı gün boyunca 45 dakika. Bunu 30’un altına ite kalka indireceğiz” ifadelerini kullandı.

“İSTANBULLULAR ŞUNU BİLMELİ: SURİYELİLER KALICI DEĞİLDİR”

Yıldırım, İstanbul’da yaşayan Suriyeliler hakkında sorulan soru üzerine ise, “Ülkemizde 3.5 milyon Suriyeli var. Amacımız orayı işgal değil. Huzur getirmek. Suriye’nin toprak bütünlüğünü önemsiyoruz. 295 bin Suriyeli döndü. İstanbullular şunu bilmeli: Suriyeliler kalıcı değildir. Buradayken de yasa dışı faaliyetler içinde bulunmalarına müsaade etmeyiz. Sıfır tolerans. Tutar kulağından atarız.” yanıtını verdi.

Kaynak: DHA

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER