SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / ‘Yolun Sonu Görünüyor’

‘Yolun Sonu Görünüyor’

4 Haziran 2020 / Perşembe 17:19
akp, mhp, hdp...

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile HDP’nin Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri haklarında kesinleşmiş yargı kararları olduğu gerekçesiyle düşürüldü. Berberoğlu, Güven ve Farisoğulları’nın isimleri, kararının açıklanmasından 5-6 dakika sonra TBMM’nin sitesindeki ‘Milletvekilleri’ sayfasından çıkarıldı, ‘Milletvekilliği Sona Erenler’ sayfasına taşındı.

‘AKP TIKANDI’
Bu siyaset bir yanda Irak ve Suriye’deki süreçlere destek verirken öte yanda Türkiye’nin anayasal düzenini, kanunlarını, devlet yapısını, kurumlarını ve Türk Ordusunu parçalı bir Irak parçalı bir Suriye’ye göre şekillendiriyor. Ancak bu noktada bu siyasetin daha ileriye gitme imkanı kalmadı çünkü artık millet görüyor. Barzani’yi görüyor, TRT’ye çıkarılan teröristleri ve buna verilen desteği görüyor. Dolayısıyla bu siyaset hem güç kaybediyor hem de bana sorarsanız vazifesini tamamladı artık değişmesi gerekiyor yoksa foya dökülecek artık.

BAHÇELİ TÜKENDİ

Bahçeli yönetimindeki MHP zaten kendi eliyle kilit parti özelliğini yitirdi. Şimdilik bu köklü partinin geçmişten gelen mirasını yeniyor. Türk milliyetçileri, Ülkücüler takkenin altında yatan gerçeği kavradıklarında iş değişecek, değişecek ama medya öylesine kirli ki takke düşmüyor, temiz yürekler de asıl gerçeği bir anda göremiyor. Anlaşılan Bahçeli yönetimi kendini tüketinceye kadar bu durum sürecek gibi görünüyor. Bu arada vitrin değişebilir. Bahçeli ‘yanılmışım, aldanmışım’ deyip gidebilir ancak bu MHP Yönetiminin Usta’nın koltuğu altından kaçıp kurtulacağı anlamına gelmez. Tıpkı Babacan, Davutoğlu misali değişen sadece vitrin olur.

HDP FİGÜRAN
HDP’ye gelince o zaten küresel siyasi projenin bir ayağı. Eninde sonunda Fetö’nün siyasi ayağıyla buluşacak ve gerçeği görmeyen Kürt kardeşlerimizi peşinden sürüklemeye devam edecek, misyonu bu zaten. Belki bu buluşma Osman Öcalan üzerinden sağlanabilir, yeni bir parti de kurulabilir. Kardeşlerimizin bu sürüklenişten tek çıkış yolu, Türkiye’nin iktidarda olan bu siyasetini değişmesinden geçiyor ki, cumhuriyet ve demokrasinin temel değerleri üzerinde yükselecek bir siyasi iktidar yarım kalmış Atatürk devrimlerini hayata geçirmekle Kürt kardeşlerimizin tüm sorunlarını çözülebilir.

ŞİMDİ NE OLACAK
Şimdi Türkiye’de gündem değişecek, vatandaşın ekonomik sıkıntıları yerine bu vekillik düşürme vakası konuşulacak. Ekonomi örtülenecek, Suriye’de olan biten örtülenecek ve Türkiye’de yeni bir HDP/PKK tartışması başlayacak. Bu da AKP’ye PKK/FETÖ mücadelesini öne çıkarmak ve CHP’nin HDP’yle işbirliği yaptığı öne sürülerek muhalefete ağır bir baskı yapma imkanı verecek. Hatta AKP’nin bu yanlış siyasetini eleştirenlere karşı da hain damgası vurabilmek için ortam hazırlayacak.
Bu iş Türkiye’yi seçimlere sürükleyecek ve bu noktada her şey seçmene kalacak, seçmen isterse bu işi kökten çözebilecek güce sahip olduğunun hiç kuşku yok!..

Erdal Sarızeybek

Etiketler: , , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER