SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / YÜCE DİVAN OYLAMASINDA BAKIN MECLİS’TE NE OLMUŞ?

YÜCE DİVAN OYLAMASINDA BAKIN MECLİS’TE NE OLMUŞ?

30 Kasım 2017 / Perşembe 07:32
CHP'Lİ ÖZKES PANKART AÇTI

TBMM Genel Kurulun’a CHP İstanbul milletvekili İhsan Özkes’in açtığı pankart damgasını vurdu. Özkes üzerinde Hz. Muhammed'in ‘Hırsızlık yapan kızım Fatıma da olsa cezalandırırdım' sözlerinin yazılı olduğu pankartı AKP sıralarına doğru kaldırdı.

TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ise, foto muhabirleri görüntü aldıktan sonra Özkes'ten pankartı indirmesini istedi. Bunun üzerine Özkes, pankartı indirdi.

ARKA ARKAYA OTURDULAR

Eski Bakanlar Erdoğan Bayraktar ile Egemen Bağış'ın, Genel Kurul'daki AKP sıralarında arka arkaya oturdukları görüldü.

Kaynak: Sözcü

Yüce divan oylamasında 4 Bakan hakkında ne karar çıktı?
Yüce divan oylaması dün akşam yapıldı ve dört bakan hakkında yüce divana gönderilip gönderilmeyeceği hakkında karar verildi.
TARİH: 21 Ocak 2015
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dün akşam tarihi bir oylama vardı. Dört eski bakan hakkında yolsuzluk ve rüşvet iddialarına binaen yüce divana gönderilip gönderilmeyeceği oylandı. 
Peki yüce divan oylamasında dört eski bakan hakkında ne kadar çıktı, dört bakan için red ve kabul oyları dağılımı ne şekilde oldu? TBMM, haklarında yolsuzluk ve rüşvet iddiaları olan eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ile Erdoğan Bayraktar’ın Yüce Divan’a gönderilmesi AKP’li vekillerin oylarıyla reddetti.

Bağış oylamasında AKP 48 fire verdi. Çağlayan için 26, Güler için 25 AKP’li vekilin “Yüce Divan’a sevk” yönünde oy verdiği tahmin ediliyor.

İşte tarihi gecenin detayları;

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER