Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2481 görüntülenme )

Yunanistan'dan Türkiye'ye ALÇAKÇA İTHAM!


YUNAN SAVUNMA BAKANI KAMMENOS, YALAN SÖYLÜYOR !...

Yunanistan’ın başkenti Atina’da, Sözde Pontus Rum soykırımı ve Sözde Ermeni soykırımı anma töreni düzenlendi. 22 Mayıs 2016’da yapılan anma törenine Yunan Savunma Bakanı Kammenos da katıldı. Kammenos’un anma töreninde yaptığı konuşma Yunan Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinde ve Yunan basınında yayımlandı.

Anma Törenine Yunan Genelkurmay Başkanı ile birlikte Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanları da katıldı. Törene katılanlar arasında, Yunan milletvekilleri, Rus astronot Fedor Yurchikhin, Ermenistan Meclisi Başkan Yardımcısı Edward Sharmazanov, Ermenistan’ın Atina Büyükelçisi, Ermeni Ortodoks Başpiskoposu ve yüzlerce Yunan vatandaşı da vardı.Yunan Savunma Bakanı Kammenos anma töreninde yaptığı konuşmada ilginç konulara değindi. Kammenos, Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Tellidis’in, Pontus Rum kökenli bir general olduğunu vurguladı. Korgeneral Tellidis, işgal edilen Türk adalarına sık sık gelerek Yunan bayrağı altında poz vermişti.Bakan Kammenos konuşmasında, 1909 -1923 yılları arasında, Jön Türkler tarafından 350 binden fazla Pontuslu Rum’un ve 1,5 milyon Ermeni’nin toplu halde öldürüldüğünü iddia etti. Kammenos, Yunan Parlamentosunun, Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkış tarihi olan 19 Mayıs’ı, Pontus Rum soykırımı anma günü olarak ilan ettiğini de belirtti.Bakan Kammenos’un soykırım iddiaları tamamen yalandır. 1923 Tarihli Lozan Antlaşması’na bakıldığında, Bakan Kammenos’un ne kadar yalancı olduğu görülecektir. Yunanistan’ın da imzaladığı Lozan Antlaşması’nın hiçbir yerinde Pontuslu Rumların soykırımı ile ilgili hiçbir kayıt yok. Aksine Lozan Antlaşmasının 59.Maddesinde, Yunan Ordusunun Anadolu’da yaptığı katliamlar açık bir şekilde yazılmış ve katliam bizzat Yunanistan tarafından tescil edilmiştir. Bakan Kammenos’un Türk Milletine iftira atmaya hakkı yoktur, haddine de değildir.

Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili olarak bugüne kadar uluslararası geçerliliği olan bir belge sunulamamıştır. Buna karşılık 1914-1921 yılları arasında Ermeniler tarafından katledilen 518.105 Türk’ün soykırımı tek tek belgelenmiştir.
Ermenistan Meclisi Başkan Yardımcısı Edward Sharmazanov tarafından, Yunan Savunma Bakanı Kammenos’a, 22 Mayıs 2016’da, Ermenistan Ulusal Meclisi Liyakat Madalyası verilmiştir. Söz konusu madalya, Ermeni-Yunan işbirliğinin somut bir göstergesidir.Yunan Savunma Bakanı, Türk Milletine ve Türkiye’ye açık bir şekilde saldırırken, Başkomutan olduğunu iddia eden Erdoğan’ın, Başbakan Yıldırım’ın ve Türk Dışişleri Bakanlığı’nın sessiz kalması da hayret ve üzüntü vericidir.

Ümit YALIM
Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri
 
 

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ