SON DAKİKA
Tümü

Dünya

Anasayfa / Dünya / Zaharova fena kızdı!.. ‘ÖLDÜRDÜK, ÖLDÜRECEĞİZ’

Zaharova fena kızdı!.. ‘ÖLDÜRDÜK, ÖLDÜRECEĞİZ’

6 Eylül 2018 / Perşembe 20:46
Suriye...

Yarısından fazlası cihatçı grupların kontrolünde olan İdlib’e olası bir operasyon düzenlenmesinin belirsizliği nedeniyle gerginlik devam ederken, Rusya Dışişleri Sözcüsü Zaharova’dan bölgeye ilişkin açıklamalar geldi.

‘ÖLDÜRDÜK, ÖLDÜRECEĞİZ, ÖLDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Suriye’deki başka yerleşim yerlerinde olduğu gibi İdlib’de de terörist grupları hedef almaya devam edeceklerini söyledi. Rus Sözcü, gazetecilerin kriz noktalarındaki çalışma koşullarına ilişkin bir medya seminerinde aldığı bir soru üzerine, “(Suriye’de) teröristleri öldürdük, öldürüyoruz ve öldürmeye devam edeceğiz. İster Halep’te olsunlar, ister İdlib’de, Suriye’nin neresinde olduklarının bir önemi yok” vurgusunu yaptı.

İstediklerinin Suriye’ye barışın geri dönmesi olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden Zaharova, bu ülkedeki terör tehdidinin Rusya’nın ulusal güvenliği için de bir tehdit olduğunu kaydetti. Ayrıca Zaharova bir başka soru karşısında, Rusya hava güçlerinin müdahalesi olmasaydı Suriye’de gazetecilerin korunmasının ve çalışmasının mümkün olmayacağını söyledi. Rus Dışişleri Sözcüsü şu ifadeleri kullandı:

‘RUSYA OLMASAYDI, SURİYE TOPRAKLARINDA ŞU ANDA BİR TERÖRİST DEVLET OLURDU’

“Eğer Rusya birkaç yıl önce aldığı kararı almasaydı, şu anda orada kimseyi korumak mümkün olmazdı. Orada, şu anda her yerde IŞİD’in varlığı olurdu. Gerçek bir terörist devlet. Sadece Suriye topraklarında değil, çevredeki terörist potansiyelini birleştirip komşu ülke topraklarına da yayılırlardı. Bu bölgelerdeki gazeteciler de onların gazetecisi olur, bu gazeteciler o terörist devletin eylemlerini haberleştirirlerdi.”

Kaynak: Sputnik News

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER