SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / ZARRAB’LA İLGİLİ KİMSENİN SÖYLEMEDiĞİNİ AKŞENER İYİ SÖYLEDİ…

ZARRAB’LA İLGİLİ KİMSENİN SÖYLEMEDiĞİNİ AKŞENER İYİ SÖYLEDİ…

5 Aralık 2017 / Salı 02:21

AKŞENER: ZARRAB YÜZÜNDEN İHRACATCILARIMI8Z BÜYÜK ZARARDA, HESABINI SORUN
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab’ın ABD’de itirafçı olarak mahkemede yaptığı açıklamalarla ilgili hükümete yüklendi.

Akşener, “İran’la ticaret yaptınız, 80 milyar dolar nereye gitti? ” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 5 Aralık Kadın Hakları Günü’nde kadınlarla buluştu. Akşener kadınlarla yaptığı sohbetin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Reza Zarrab’la yaklaşık 80 milyar dolar hacimli bir işin yapıldığını öne süren Akşener;

“KARDEŞİM İRAN’A NEDEN GIDA TEKSTİL SEBZE MEYVE GÖNDERMEDİN”

“Niye İran ile alışveriş yaptın denilmiyor, ama sen niye İran’a altın üzerinden para göndermek yerine, mal göndermedin. Üreticinin yaş sebze, meyvesini göndermedin, tekstilden giyim kuşam göndermedin” diye konuştu.

80 milyar doların Türkiye’de kalmadığını, herkesin bunu kabul ettiğini sözlerine ekleyen Akşener,

‘TÜRK MİLLETİ MAĞDURDUR’

“Şimdi burada Türk milleti mağdurdur. Türkiye kişiler adına bu davaya müdahil olmak durumundadır. Burada aldatılan, bizim üreticimizdir. Yapılan iş reddediliyor mu? Evet. İran’la ticaret yaptınız, nereye gitti 80 milyar dolar.

Kardeşim nasıl gitti? Nasıl göz yumdunuz? Sizin istihbarat biriminiz ne iş yapar? Ancak bizi mi takip eder? Yani bizlerle ilgili mi alarm halindedir? Sonuçta Türkiye’nin öyle böyle itibarının iki paralık olduğu bir süreç yaşıyoruz şu anda. Bu itibarı düzeltecek olan sizsiniz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER