Video

Gidişat.. ‘Böyle Nereye’

Seçimler bitti ve Türkiye yüzyılı başladı ama.. Siyaset değişmedi, Özal’la başlayıp 2022’de AKP ile devam eden siyaset hiç değişmedi

Ekonomi politikası aynı satılıyor her şey. Güvenlik aynı hala PKK terör örgütü ve FETÖ hakkında açılmış bir .çatı dava yok yani bu iki örgüt yargılanmıyor yargılanan kişiler. Barzani aynı, Suriye politikası aynı, sığınmacılar aynı.

Hal ve koşullar bu iken hala Türkiye’nin nereye gittiğini anlamak ve görmek istemeyenler var. Siyasetçi olup da ‘AKP hükümeti bize süreç hakkında bilgi vermiyor, ne olup bittiğini bilmiyoruz’ diyenler var. ‘Şehit haberleri gelmiyor artık’ diyerek sevinenler var…

Oysaki süreç işliyor, süreç ilerliyor ve her şey gözlerimizin önünde olup bitiyor…

Süreç şudur:

– ‘İleri demokrasi’ denilerek insanlarımız etnik ve dinsel temelde ayrıştırılıyor.

Neden mi?

Birlik olup güç olmasınlar diye…

– ‘İnsan hakları’ denilerek Kürt etnik kimliği üzerinde ülkemizin bir kısmında PKK devlet içinde devlet oluyor ve çaresizliğe düşürülen halkımızın yönetimi ele geçiriliyor.

Neden mi?

Doğu Anadolu’da PKK üzerinden tampon bir yönetim kurularak Anadolu ile Asya’nın bağını kesmek için…

– ‘Dinlerarası diyalog’ adıyla Anadolu’da Haçlı misyonerliğinin kapısı açılıyor, zemin hazırlanıyor.

Neden mi?

Anadolu’daki Müslüman Türk Milletini Hıristiyanlaştırmak için…

– ‘Özel okullar’ denilerek milli eğitimden uzaklaşılıyor, en zeki çocuklarımız sınavlar yoluyla elimizden alınarak devşiriliyor.

Neden mi?

Milli benliğine yabancı, tarih ve kültürüne yabancı kimliksiz bir nesil yetiştirmek için…

– ‘Özelleştirme’ denilerek Anadolu’nun zengin yer altı ve yer üstü kaynakları yabancılara devrediliyor.

Neden mi?

Türk Milleti ve Devletini fakirleştirmek için…

– ‘Kod Ergenekon, kod Balyoz’ denilerek Türk Ordusu etkisizleştiriliyor.

Neden mi?

Kıbrıs’ta Rumlar, Irak’ta Barzani, Kafkas’ta Ermeniler, Ege’de Yunanlılar ve Ortadoğu’da İsrail’in kolay hakimiyet kurmalarını sağlayabilmek için…

– “Sıfır sorun politikası” denilerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti yalnızlaştırılıyor.

Neden mi?

Komşularıyla ittifak kurup güçlü olmasını önleyebilmek için…

– ‘Çocuğunu sevindir, şimdi al seneye öde’ denilerek Türk Milleti borçlandırılarak tepkisizleştiriliyor.

Neden mi?

Borçlu kalıp ses çıkarmasın, bu sürece tepkisiz kalsın için.

Ve tüm bunlar da neden yapılıyor biliyor musunuz; Anadolu’nun insan ve ekonomik kaynak yönetimini ele geçirmek, Anadolu’daki Türk varlığı ve kimliğini zaman içerisinde tarihten silmek ve böylece Haçlı seferlerini sona ulaştırmak için; eski Roma ve Bizans’ı yeniden dünyaya getirmek için…

Ve bugüne baktığımızda gördüğüm büyük kıskaçtır; bir yanda çözüm denilen siyasi projeyi işleterek PKK üzerinden Hoybun gibi bir ittifakla tampon yönetim kurmak, diğer yanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yönetimini ele geçirmek ki bu halde zaten tampon yönetime de ihtiyaç kalmayacaktır.

İşte gidişatımız budur, yarın kaşımıza çıkacak olan siyasi çözüm süreci denilen şey de budur. Bin yılı aşkın bir süredir Anadolu’yu silah gücüyle elimizden alamayanlar kılık değiştirmiş, elinde para dolu çantalar, elinde Kuran’ı Kerim, ağzında besmele olan bir siyasetle karşımıza çıkmışlardır.Yüzyıllardır Türk yurdu ve ulusuna tertiplenmiş büyük suikastın günümüzdeki yüzü işte budur.

Burada mesele bu tehlikeyi görebilmektir. Tehlike, izlenen siyasetle bire bir atbaşı giden Ortadoğu projesinin yukarıda saydığım bize görünen yüzüdür. İşte bu tehlikeyi gören Türk Milleti sağduyusunun gücüyle bu siyaseti değiştirmesini bilecektir.

Erdal Sarızeybek

Araştırmacı Yazar

Başa dön tuşu