Video

Fırat.. ‘Ne Görüyorsunuz’

Bugün bakınız Irak kuzeyine, bakınız Fırat’ın doğusuna ne görüyorsunuz..

ÖSO’ya bakınız… Bakınız Suriye Devleti’ne karşı kurulan ve sayıları onbinleri aşan silahlı bu güç, şu anda Türk Ordusu’nun sınır ötesi harekatında Mehmetçik’le aynı mevzide yan yana tutuluyor.

ÖSO dediğiniz nedir ki..

 Suriye’nin PKK’sıdır, çünkü bu gücü Türkiye üzerinden eğiten donatan ABD’dir. Yapısına bakın Suriye’ye dağılmış tüm militanlar kah helikopterle kah otobüslerle toplanıp İdlib’e yığılmış, içlerinde elverişli olanları seçilerek Türkiye’ye gönderilmiştir. Türkiye de ABD’den aldığı silah ve teçhizatla bunları eğitmiş donatmış ve Suriye devletine karşı kullanmaya başlamıştır.

Bu açıdan bakıldığında şimdi Türkiye, iki ayrı PKK örgütüyle karşı karşıyadır; biri gerçek pkk, diğeri ÖSO. Zamanı geldiğinde ABD’nin bu yedek unsuru hem Türkiye hem de Suriye’ye karşı kullanacağından hiç kuşku yoktur.

Şimdi bir daha bakın bakalım Suriye’ye ne görülüyorsunuz?

Kıyıda Şii-Alevi bir eyalet dediği Lazkiye bölgesi, Golan zaten İsrail’in işgali altında, üstelik ilhak ettiğini de açıkladı. Fırat’ın doğusunda PKK terör örgütünün türevleri yönetimi ele geçirdi ve şu an Türkiye-ABD arasında mekik dokuyorlar anlaşma yapabilmek için.

İş artık İsrail’in Golan üzerinden Fırat’ın doğusundaki PKK türevleriyle buluşmasına kalıyor. Yani süreç işliyor tıpkı planda öngörüldüğü gibi. İşin trajedisi, Türkiye’yi hedef almış bu projenin yine Türkiye üzerinden işletilmekte oluşudur yani Müslüman bir ülkede Haçlı siyaseti işletiliyor.

İnanınız bir gece yarısı bu satırları size yazarken, 17 yıllık bir araştırma ve 30 yıllık bir mücadele sonrasında yığılan bilgilerin döşediği bu odanın penceresini açıp baktığımda, doğrudan doğruya ülkemizi hedef almış sinsi bir suikast planı görüyorum. Bu suikast, Nutuk’ta bizzat Atatürk tarafından kayda geçirilmiş olan çerçevesi çizilmiş olan plandır; ‘Türk Milleti’ne karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış büyük suikast’ 

Yani?

En yakın olan tehdit en ağır tehdittir, dolayısıyla Fırat’ın doğusundaki küresel yapılanma Türkiye’ye tehdittir. Bu tehdide karşı anayasal değişiklerle siyasi çözüm aramak beyhudedir. Türkiye sahip olduğu tarih, coğrafya ve kaynaklarıyla bu tehdidi bertaraf edebilecek güce sahiptir, yeter ki bu gücünü iyi yönetebilsin.

Erdal Sarızeybek

Araştırmacı Yazar

Kod 2023 Son Tezgah

Başa dön tuşu