Siyaset

Sarızeybek.. ‘İlk Köşe Yazısı’

Bugün 15 Temmuz Cumartesi, saat 00.50..

İlk köşe yazımı, şöyle el ayak ortadan çekilmiş iken sizlerle paylaşmak istedim. Bu yazıları takip etme fırsatınız olursa eğer, biliniz ki bu aynı zamanda hatırat olacak benim için.

Neyin hatıratı?

Özellikle 2020’de başlayıp 2022’de resen son verdiğim siyasi dönemin, 1976’da başlayıp yine kendi isteğimle son verdiğim askerlik hayatımın, 1992’de Cumhurbaşkanı Özal’ı tanımakla başlayıp halen devam eden siyasi liderle ilgili unutulmayanların ve bugün gördüklerimle geçmişte yaşadıklarım arasındaki trajik bağların hatıratı..

Biliniz ki yaşantımın hiçbir döneminde manipülasyon asla olmadı, ister askeri ister siyasi isterse kişisel polemik ve manevralara asla girmedim, eserlerimde bu gerçeği görebilirsiniz. Bu köşede okuyacağınız hiçbir ifade gerçekten uzak olmayacak zaten kanıtı olmayan bir ifade bu köşede yer almaz. Şimdi..

30 yıl süren askerlik dönemini, 18 yıl süren akademik araştırmaları ve sizlere sunduğum 16 yayınlanmış eseri yan yana getirdiğim zaman, gelecek nesillere paha biçilmez bir hatırat olacağını biliyorum ve bunun hayali bile şu anda heyecanla ürpertiyor beni… Peki ne yapacağım..

Web dünyasında sonu haber ile biten link uzantılarından neredeyse bıkkınlık geldi, ekonomik zorluklar ama özellikle seçim sonrası yaşanılan muhalefetteki dağılma insanlarımızı haberden bıktırdı gibi. Yaptığım sosyal medya paylaşımlardan görüyorum bunu.. ve şimdi web sitesi kullanıyorum, köşe yazılarım için,başarabilirsem her gece yazacağım ama..

Oturduğum bu köşede, gündem olan önemli konular bir yana, 40 yıldır bitmeyen bir terör ve buna paralel giden bir siyaset bir yana, Irak ve Suriye krizleri ve sığınmacılarla ilgili analiz ve tespitler de yer alsın istiyorum.  

Bakalım.. Yarın hayat ne gösterecek bize.. Seçim sonrası açıklanan Yüzyıl Vizyonu yaşantımızda ne gibi değişime yol açacak.. Muhalefet yerel seçimlere doğru nasıl bir strateji izleyecek ya da koltuk çekişmeleriyle mi geçecek bu süreç, hep birlikte yaşayıp göreceğiz. Allah ömür verirse hep birlikte yaşayıp olacakları da göreceğiz..

Bu bir giriş, bundan sonrası için düşüncelerimi söyledim. Hepiniz huzur ve güven içinde sağlıcakla kalın.

Erdal Sarızeybek

Araştırmacı yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu