Video

‘Yol Kazası’ dediler.. ‘Habur’

Emekli Albay Erdal Sarızeybek, bölücü terör örgütünün 30 sene halk desteğini alamadığını belirterek, “AKP siyaseti, örgütün 30 senede yapamadığını Habur’da yaptı”. Diyerek çarpıcı bir açıklamada bulundu.

ÖRGÜT 30 SENEDE YAPAMAMIŞTI
Emekli Albay Erdal Sarızeybek, bölücü terör örgütünün 30 sene halk desteğini alamadığını belirterek, “AKP siyaseti, örgütün 30 senede yapamadığını Habur’da yaptı. Örgütle halkı buluşturdu. Örgüt halkın temsilcisi durumuna getirildi” dedi.

 Erdal Sarızeybek, terörist başının yattığı yerden Türkiye’yi tehdit ettiğini söyledi. Sarızeybek, Amerika’da bir profesörün cezaevinde örgüt lideriyle konuşup dışarı çıkıp basına açıklama yaptığını, bu nedenle 24 ay hapis cezası alarak cezaevine konulduğunu açıklayarak

‘ÖRGÜT CİRİT ATIYOR, CİRİT ATTIRILIYOR’
“Bölücübaşı cezaevinden Türkiye’yi tehdit ediyor, her gün televizyonlarda ve gazetelerde. Örgüt başı ne diyorsa ana haber bültenlerinde çıkıyor. Örgüt yöneticileri 300 kişi. Yarısı Avrupa’da, yarısı Irak’ta. İsimleri, adresleri her şeyi belli. Kim yakalayacak, dış politika. ‘Avrupa’da söz sahibi’ olduk diyorsunuz gidin yakalayın o zaman. Cemil Çiçek çıkıp ‘Teröristler Avrupa’da cirit atıyor’ diyor. ‘Bu cirit atanları gidip yakalayacak olan sen değil misin’ diyorum ses yok.

Daha açık soruyorum. Bize atılan kurşunların parası nereden geliyor? İsviçre’den. Binlerce sayfalık dökümanların arasından okuduk. Satır aralarında baktık ki örgütün 1 milyar dolarlık kara parası var. Bu paralar Kürt dayanışma vakıfları ile aklanıyor silah ve cephane olarak bizi vuruyor” diye konuştu.

HABUR’DA TERÖRİSTLERİ HALKIN İÇİNE SALDILAR
Teröristlerin konvoylarla halkın içerisinde dolaştırıldığını söyleyen Sarızeybek, “Terörist elbise ile getirildi, otobüs üzerine çıkartıldı. Yüzlerce araçlık konvoy yapıldı. Doğu ve Güneydoğu’da bu teröristler halkın içerisinde dolaştırıldı. Bunun hukuken anlamı ‘Ben bu örgütü tanıyorum’ demek. Çünkü bu elbise örgütün siyasi hedefini gösteriyor. 

Hükümet olarak bu elbiseyi alıp halkın içerisinde dolaştırıyorsanız örgütü tanıdığınız anlamına gelir ama hükümet de olsanız örgütü tanıyamazsınız. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ne diyor, ‘Türkiye Cumhuriyeti ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür’ Bu maddeye göre örgütü tanıyamazsınız, bu anayasal suçtur” dedi.

Sarızeybek örgütün 30 senede yapamadığını AKP siyasetinin yaptığını, örgütle halkı buluşturduğunu iddia ederek, şöyle konuştu:

‘TERÖRİSTLER BİR GÜN BİLE GÖZALTINDA TUTULMADI’
“Operasyon deniliyor, baskın deniliyor. İnsanlar evlerinden alınıyor. Müzik CD’lerini, Barış Manço CD’lerini alıyorlar döküman diye. İçeri alıyorlar dört gün nezarette tutuyorlar. Teröristleri elbiseleriyle karşıladılar, davul zurna ekibi kurdular, kahramanlar gibi de karşılandılar. Bunlar suçtur. Örgüt 30 sene halk desteğini alamadı.

 Ama AKP siyaseti örgütün 30 senede yapamadığı Habur’da yaptı. Örgütle halkı buluşturdu. Örgüt halkın temsilcisi durumuna getirildi. Dün Bismil’de olan olaylar bunun kanıtıdır. Küçük bir ilçe olan Bismil’de bir gecede 50 bin kişi yığıldı. İnsanlar sürükleniyor, onları sürükleyenler kim? işte bu gelenler. Bir örgüte halk desteği vermek anayasal suçtur. “

‘HEPSİ BİLİYOR…’
Başbakan Erdoğan’ın siperde çekilen fotoğrafını gösteren Sarızeybek, “Başbakan teröristi görüyor ama elindeki yetkiyi kullanmıyor. Teröristbaşı yattığı yerden örgütü yönetiyor. Hukuk dilinde bu hükümetin PKK terör örgütüyle işbirliği yaptığı anlamına gelir. Ama bu suçtur. Bu ülkenin bir anayasası var. Hükümet bile olsanız bu anayasaya uymak zorundasınız. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü tehdit eden bu örgütü tanıyamazsınız, pazarlığa oturamazsınız, işbirliği de yapamazsınız” dedi.

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Büyük Suikast/ Kürt Gerçeğinde Bilmediklerimiz/ Destek Yayınları

Başa dön tuşu